A megemlékezésen Polgárdy Imre, a megyei közgyűlés elnöke mondott beszédet. Kiemelte: 1956-emlékét elsősorban a szabadságharc vérbe fojtása határozza meg, az erőszakkal elvett szabadság és soha valóra nem váló lehetőségek vesztesége. Mégsem a gyász hatja át szívünket, mert a forradalom végül győzött, még ha ez csak évtizedekkel később történhetett is meg.
Polgárdy arra intette hallgatóságát, hogy a forradalmak által kivívott eredmények gyakran nem hosszú életűek, gyakran követi őket elnyomás és visszarendeződés. Éppen ezért az utókor feladata, hogy ne ne tekintse magától értetődőnek a forradalom eredményeit, minden nemzedéknek feladata, hogy tegyen ezek megőrzéséért.
Mint mondta, az ’56-os hősök egy nap alatt talpára állították Magyarországot, és az utolsó pillanatig kitartottak a szovjet birodalommal szemben. Hosszú évtizedeken át titkolni kellett a történteket, az iskolákban hazugságokat tanítottak. 1989-ben aztán ’56 emléke mutatta az irányt ahhoz, hogy szabadságot és demokráciát teremtsünk Magyarországon. 1956 tanulsága, hogy nekünk kell kiállnunk saját magunkért és amellett, hogy Magyarország nem hagyja magát sem megtörni sem legyőzni.
Az ünnepségen koszorút helyeztek el az éppen harminc éve elhelyezett emléktáblánál a megyei és városi önkormányzatok, a rendőrség valamint az ’56-os civil szervezetek képviselői.