2022. december 6.
//
Miklós névnap

Döntetlennel zárult a történelmi BL-rangadó

A házigazda Telekom Veszprém 35-35-ös döntetlen játszott az újdonsült klubvilágbajnok, a német bajnok Magdeburg elleni csütörtök esti, történelmi BL-rangadón. Momir Ilics együttese elvesztette hibátlan mutatóját a kiírásban.

Fogalmazhatunk úgy is, hogy a 2002-es BL-finálé visszavágóját rendezték csütörtökön az Arénában, ugyanis a házigazda Telekom Veszprém az akkori riválisát, a német bajnoki címvédő, újdonsült klubvilágbajnok Magdeburgot látta vendégül a csoportkör ötödik fordulójában.

Az akkori párharc a németek diadalával zárult, így az „Építőknek” bőven volt törlesztenivalója az Elba-parti gárda irányába, amely legutóbb tizenhat esztendeje szerepelt a legrangosabb sorozatban. Benett Wiegert gárdája huszonegy év után nyerte meg ismét hazája bajnokságát.

A házigazda soraiból a francia olimpiai bajnok, Kentin Mahé továbbra is hiányzott, ugyanis a közelmúltban bordasérülést szenvedett. A közönségkedvenc irányító játékára leghamarabb november végén számíthat majd a magyar rekordbajnok trénere, Momir Ilics.

Az A-csoport jelenlegi állását tekintve a Telekom Veszprém hibátlan mutatóval, míg a Magdeburg három győzelem mellett egyetlen vereséggel várhatta a rég várt, történelmi összecsapást. A kezdő sípszót megelőzően az egykori veszprémi csillagot, Putics Jenőt köszöntötte a közönség.

Magnusson duplájával vette kezdetét a találkozó, amelyre Eldera felelt. Remek iramot diktáltak a vendégek, de látszott, hogy a hazaiakat mindez nem érte váratlanul (8. perc: 4-4). Corrales bravúros hárítása után Portner is parádézott, majd Jensen szerezte vissza a fórt a németeknek. A csapatkapitány Lauge bombája után viszont már az „Építőknél” volt az előny (12. perc: 6-5).

Pechmalbec kiállítása után Elísson emberhátrányban is gólt szerzett, a németek újabb hibáját kihasználva pedig ellépett a Telekom (8-5). Hét a hat elleni játékot is bevetve sikerült felzárkóznia az egykori BL-győztesnek (17. perc: 10-9). Sőt, Nenadics kiállítása után az egyenlítés is megszületett. Lauge szintén szabálytalankodott, a Magdeburg kettős emberelőnyben fordított (11-13).

Nenadics stílusosan szépített, majd időkérésre szánta el magát Bennet Wiegert. A tréner szavait meghallották játékosai, akik rögvest dupláztak. Ezt követően Momir Ilics kért időt. Corralest pedig Cupara váltotta a hazai kapu előtt, aki rögvest hárított. Portner szintén parádézott a túloldalon (24. perc: 12-15). Magnusson kiállítása után Jahja hétméterest hibázott, Nilsson gólját Siposé követte.

Cupara beállítása remek döntésnek bizonyult: Lauge jóvoltából egalizált a Veszprém (28. perc: 15-15)! A Magdeburg hatperces gólcsendjét Kristjansson törte meg, míg a játékrész utolsó találata Nilsson nevéhez fűződött (félidei részeredmény: 16-16).

A fordulás után Lauge villant meg először. Kristjansson egyenlítése után Pechmalbec tört be eredményesen, fej fej melletti játék következett. A folytatásban irgalmatlan sebességgel potyogtak a gólok mindkét oldalon (41. perc: 24-24). Elderát kiállították, a vendéglátónak mégis sikerült 3-0-s sorozatot produkálnia (28-25). Pár pillanattal később időt is kért a németek edzője.

A Magdbeurg gólcsendjét ezt követően Meister törte meg. A hazaiak hibáztak, a német bajnok így egyre zárkózott (47. perc: 28-27). Nenadics bombája után Magnusson eladta, majd Jahja fölé vágta. Mertens góljával pedig kiegyenlítettek az Elba-partiak; ritka izgalmas hajrá következett (52. perc: 30-30). Momir Ilics magához is hívta kézilabdázóit, ám Portner újabb védést mutatott be.

Hibáztak a vendégek, Strlek eredményes volt. Mertens egalizált, Corrales visszatért a hazai kapu elé. A veszprémiek elbambulását Kristjansson kihasználta, így továbbra is egált mutatott az eredményjelző (56. perc: 32-32). Újabb Telekom-gól született, ám Pechmalbecet ezt követően két perce kiállították; Weber egyenlített (59. perc: 34-34). Nilsson viszont bevágta!

Laugét negyven másodperccel a vége előtt kizárták (túl hevesen reklamált a játékvezetőknél), Mertens bedobta. A veszprémieknek megvolt az esélye a győzelemre, ám Jahja dobása célt tévesztett, így a mérkőzés végül igazságos egállal zárult (végeredmény: 35-35).

A Telekom Veszprém tizennyolc mérkőzés után vesztette el hibátlan mutatóját a kiírásban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 5. forduló:
Telekom Veszprém – SC Magdeburg 35-35 (16-16)
Veszprém Aréna, 5011 néző. Vezette: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
Telekom Veszprém: Corrales – Vajlupov, Jahja 6, Pechmalbec 4, Ligetvári, Lauge 8, Elísson 1
Csere: Cupara (kapus), Eldera 4, Nilsson 5, Nenadics 3, Ilics Z., Sipos 1, Strlek 3
Vezetőedző: Momir Ilics
SC Magdeburg: Portner – Hornke 2, Magnusson 8 (2), Jensen 3, Weber 3, Kristjansson 7, Mertens 7
Csere: Bezjak 1, O’Sullivan 1, Pettersson 2, Mesiter 1
Vezetőedző: Bennet Wiegert
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2
Kiállítások: 14, ill. 2 perc

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics a Telekom Veszprém vezetőedzője:

Jó mérkőzésen vagyunk túl, amelyen fantasztikusan küzdöttek a felek. Kiegyenlített játék folyt a pályán, a kapusok mindkét oldalon remekeltek. Folytatjuk a munkát, hogy visszatérhessünk a győzelem útjára.

Jehja Eldera, a Telekom Veszprém játékosa:

Kemény derbi volt, gyors játékkal. Vétettünk hibákat, amelyeket a Magdeburg könyörtelenül kihasznált. Az egy pontot is meg kell becsülnünk, hiszen hosszú még az idény, a csúcsig rengeteg lépcsőfokot meg kell még másznunk.

Bennet Wiegert, az SC Magdeburg vezetőedzője:

Mindkét csapat nyerhetett volna, ezért úgy gondolom, igazságos végeredmény született. Remek hangulatot varázsoltak a szurkolók, bízom benne, hogy a jövőben még visszatérhetünk a Veszprém Arénába.

Nikola Portner, az SC Magdeburg kapusa:

Vegyes érzelmek dúlnak bennünk, hiszen sportolók vagyunk, a győzelemért küzdünk. Ma azonban a legjobb formánkat nyújtva sem sikerült diadalt aratnunk, amely a Veszprém erejét is jól mutatja.

Utolsó módosítás: 2022. december 3. 20:39
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. december 15. 18:45 Bukarest Dinamo Bukarest Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 9. 2022. december 8. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Wisla Plock
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 11. 2022. december 3. 18:00 Komló Komló Telekom Veszprém 23-41
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 8. 2022. november 30. 20:45 Horvátoszág Zágráb Telekom Veszprém 29-26
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. november 26. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 44-28