2023. február 2.
//
Karolina névnap

Remekeltek a veszprémiek a szezon utolsó bajnokságán

Nagyszerűen szerepeltek Veszprémi Honvéd SE (VHS) kiválóságai a tájékozódási futók Vértesben rendezett hosszútávú és pontbegyűjtő országos csapatbajnokságán.

November első hétvégéjén került sor a tájékozódási futók hosszútávú országos és pontbegyűjtő országos csapatbajnokságára, melyet tipikus vértesi terepen, részletgazdag dombok, völgyekkel szabdalt, meredek hegyoldalak között bonyolítottak le.

Szombaton zajlottak az egyéni futamok, a pályákon kemény, szintes szakaszok és nagy állóképességet, jó útvonalválasztást igénylő hosszú átmenetek vártak a közel ezer fős mezőnyre.

A VHS pontszerzőiA VHS pontszerzői

A Veszprémi Honvéd sportolói igyekeztek az év utolsó nagy versenyén a legjobb formájukat hozni. Ezt a célt Mérő Dominikának maximálisan sikerült megvalósítania: a felnőtt kategóriában – az átmenetek túlnyomó részét megnyerve – szerzett aranyérmet, megőrizve ezzel korábbi bajnoki címét.

A szeniorok között Egei Tamás állhatott a dobogó tetejére F55-ben, és több pontszerző eredmény is született a veszprémiek révén.

A vasárnap megrendezett pontbegyűjtő csapatverseny jellegzetessége, hogy a háromfős csapatok rajt után, a térképek birtokában osztják el a pontokat, melyeket a mindenki számára kötelezően érintendő pontokon kívül be kell gyűjteni. – Ennél a versenyformánál nem csak az erőnlét és a tájékozódási tudás számít, hanem a megfelelően választott taktika is. Osztásnál figyelembe kell venni a csapattagok képességeit, hiszen a legjobb stratégia szerint közel azonos idő alatt végeznek a pályán – anélkül, hogy egyetlen pont is kimaradna – mondta el portálunknak Gaschler-Gyeviki Nóra, a VHS sajtóreferense.

A VHS sportolói itt is kitettek magukért, és végül három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel térhettek haza.

Eredmények

Hosszútávú egyéni ob

N16: 2. Gaschler Emma
N21: 1. Mérő Dominika
N70: 3. Komár Béláné

F18: 2. Bálint Ádám
F55: 1. Egei Tamás
F60: 2. Takács Csaba
F70: 3. Bikki Sándor

Pontbegyűjtő országos csapatbajnokság

N16: 1. Gaschler Emma, Máramarosi Anna, Ódor Laura
N21: 3. Lantai Boróka, Mérő Dominika, Varsányi Kinga
N165: 2. Gaschler-Gyeviki Nóra, Németh Zsoltné Bors Melinda, Wieder Ilona

F16: 2. Szalontai Soma, Kovács Jeromos, Nagy Bence
F18: 1. Blaskó Benedek, Barát Miklós, Wachter András
F205: 1. Bikki Sándor, Honfi Gábor, Horváth Tivadar

vehir.hu