A projekt költsége mintegy 3,5 milliárd forint, az ehhez nyújtott állami támogatásról szóló szerződés véglegesítése még folyamatban van.
A fejlesztést bejelentő sajtótájékoztatón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kijelentette: ahogyan 2014 óta minden évben, úgy már most biztosra vehető, hogy idén is megdől a beruházási rekord Magyarországon.
Szijjártó Péter az ukrajnai háború és az arra válaszul elrendelt szankciók nyomán előálló nehéz körülményekről is beszélt. Kiemelte, hogy a kormány az elmúlt tizenkét és fél évben sokat dolgozott a gazdaság erősítésén, 2014 óta minden évben megdőlt a beruházási rekord, ahogyan idén is meg fog, s tavaly a válság ellenére is minden idők legsikeresebb évét sikerült zárni gazdaságilag.
"Soha korábban egyetlen év alatt Magyarországra ennyi beruházás még közel sem érkezett, mint az idei esztendőben" - hangsúlyozta. "Nem akarjuk, hogy az elmúlt több mint egy évtized erőfeszítései kárba vesszenek (...) Lokális kivétel szeretnénk lenni az európai gazdasági recesszióban". Kifejtette, ehhez minél több beruházásra van szükség, ugyanakkor nemcsak a mennyiségi, hanem a minőségi versenybe is be kell nevezni.
"A beérkező beruházások technológiai színvonala, digitális tartalma és hozzáadott értéke is nő. Magyarországra a jelen kor legmodernebb beruházásai érkeznek, legyen szó az elektromos autóiparról vagy a kutatás-fejlesztési tevékenységről".
A miniszter rámutatott, hogy már 90 ezer fölé nőtt a kutatás-fejlesztési tevékenységhez kötődő álláshelyek száma hazánkban. Úgy vélekedett, hogy a digitális korszak nagy lehetőséget Magyarország számára, ugyanis már kevésbé lényeges a mérete vagy épp a nyersanyag-vagyona egy-egy országnak. "Ami igazán fontos, az a szellemi teljesítmény, a kreativitás és a digitális tudás". Hozzátette: a ma bejelentett beruházás azért is rendkívül fontos, mert gyakorlatilag a szimuláció az előszobája egy-egy felfedezés gazdasági alkalmazásának.
A magyar-kanadai kereskedelem értéke az idei év első kilenc hónapjában 28 százalékkal bővült, a magyar export volumene pedig 30 százalékkal.
Ovádi Péter, a térség országgyűlési képviselője a beruházás kapcsán úgy fogalmazott a közösségi oldalán: a cégcsoport veszprémi üzletága olyan innovatív oktatási termékeket készít, melyek használatával az egészségügyi oktatás, a klinikai kompetenciák és a betegbiztonság egyszerre javíthatók. Azon dolgoznak, hogy az orvosok és ápolók képzettebbé, felkészültebbé váljanak, és még több életet menthessenek.
A humánerőforrás szempontjából pedig csak hab a tortán, hogy kiváló mérnököket és informatikusokat képeznek a Pannon Egyetemen.