Szerda délután Veszprémre is sor került, amikor megérkeztek a Veszprémi Civil Házba, ahol a helyi érdekképviseleti szervezet mellett két környékbeli egyesület képviselője is várta őket.
A nem hétköznapi adomány célját Heizler Norbert, a CÖF-CÖKA országos koordinátora azzal magyarázta, miszerint egy ilyen lekvárkészítő gép birtokában a civil szervezetek olyan közösségépítő programokat is tudnak szervezni maguknak, amelyekre eddig talán nem is gondoltak. Kezdve azzal, hogy közösen összegyűjtik az alapanyagnak számító különböző gyümölcsöket, majd közösen elkészítik lekvárnak, vagy befőttnek azokat. A civileken kívül pedig szintén a korábbi támogatottak köréhez tartozó nagycsaládosok, közétkeztetési konyhák és kisvállalkozók is új lehetőségekhez juthatnak a támogatásnak köszönhetően. Eddig egyébként 400 ilyen eszközt osztottak szét határon innen és túl, mondta el Heizler Norbert a veszprémi átadón.
A Magyar Asszonyok Érdekszövetségének részéről Szőnyi Kinga, a szervezet elnöke hozzátette, az eszköz mellé az Ízig varázs című receptkönyvet is adják a támogatott szervezetnek, hogy ezzel is segítsék és ötleteket adjanak a közös befőzésekhez.
De, hogy melyik két Veszprém vármegyei szervezet kapta és miért pont ők a befőzőgépeket, arra már Óhegyi Tamás, a Veszprémi Civil Ház képviselője adta meg a választ.
Mint elmondta, alig két hete kereste meg őket a CÖF-CÖKA, hogy segítsenek kiválasztani, melyik környékbeli egyesületeknek válna leginkább hasznára ez a felajánlás. Ők rövid gondolkodás után a Tótvázsonyi Janka Tanyát – ők autista fiatalokkal foglalkoznak – valamint a Pétfürdő-Várpalota Kertbarát Kör Egyesületet javasolták.
A két szervezet részéről Janneke Brinks, valamint Molnár Ferenc vették át a lekvárkészítő gépeket.