A film története kiszámíthatónak mondható, bemutatja egy intézetből kikerült lány, Árva Boróka kiszolgáltatottságát, aki pár napos értelmetlen pénzherdálás után mindenben rá van utalva szerelmére, aki kihasználja hiszékenységét és szeretetéhségét. Magatehetetlensége miatt napokon belül az országút szélén találja magát, ahol – a film mélypontjaként – első munkanapján török kamionosok kedvük szerint használják testét pénzért cserébe. Természetesen hamarosan érkezik a pozitív férfi szereplő, aki igyekszik egy modernebb állást találni a lánynak a legősibb foglalkozás helyett, így derül ki egy menedzserképző tanfolyamon, hogy Borókának jó érzéke van a marketinghez. Ekkor már valószínűsíthető volt, hogy a happy-end sem fog elmaradni, a lány hamis érettségije és friss diplomája mellé megkapja az őt szárnyai alá vevő fiú szerelmét is.
Árva Boróka szerepét Ubrankovics Júlia játssza nagyon életszerűen. Bár a film bővelkedik hazai sztárokkal, elég ha megemlítjük Cserhalmi György, Újlaki Dénes, Tóth Attila, Hujber Ferenc vagy Kaszás Gergő nevét, mindezen kíváló színész alakítása ellenére a főhősnő roppant hiteles játéka nélkül a történet elveszne egyszerűségében. A Színművészeti Egyetemet a tavalyi évben befejező ifjú színésznő mimikája már beszéd nélkül is visszaadja a szívében rejlő fájdalmat, szánalmat, utálatot vagy éppen a gondtalanságot. Bacsó Péter elmondása szerint abban teljesítette színészi feladatát Juli a filmben, „hogy elérte, hogy a nézők a film teljes egészében szurkoljanak neki, gondolatban kiálljanak mellette. Nem csak akkor, amikor sajnálatraméltó, hanem akkor is, amikor gyenge, vagy éppen gyarló.”
Voltak jelenetek, amikor a főhősnő szembeszállt a rendezővel, mert mesterkéltnek vélte a szájába adott szöveget. Bacsó Péter megértette a kritikát, így kicsit szabadabb kezet adott szereplőinek pár dialógusban. „Mondtam neki, persze hogy mesterkélt, mert én hatvan évvel idősebb vagyok nálad. Ti fiatalok máshogy beszéltek, játsszátok el a saját szavaitokkal az adott szituációt. Így kerülhettek be nyomdafestéket nem tűrő dialógusok is a filmbe, ami még a közönséget nem riassza el, de ezek által sokkal hitelesebbek lettek a jelenetek. Ilyen például a film elején lévő veszekedés a hirtelen meggazdagodó lány és az őt később kihasználó fiú között. Annak a jelenetnek minden szava improvizáció.”
A kassai születésű rendező idén töltötte be 80. életévét, és elmondása szerint egészségi állapotának romlása miatt ezzel a filmmel fejezte be életművét. Az elmúlt 45 évben a filmrendezésben elvégzett munkásságáért a magyar kultúra napján, január 22.-én megkapta Pro Renovanda Cultura Hungariae fődíját.