A magyar képzőművészetben egyedülállónak mondható az anyag, mely az elmúlt években készített dekollázsokból áll. A kiállításra rendkívül nagy volt az érdeklődés. Nem véletlen, hiszen Géczi János író, költő, egyetemi tanár, biológus lévén, még képzőművészettel is foglalkozik, s egyfolytában az alkotás mikéntjéről, vagyis a világban keletkezett hiány betöltésén gondolkodik.
A kiállítás kurátora Bán András, s aki ünnepélyesen megnyitotta a tárlatot, Áfra János költő volt. Ismertette, hogy a dekollázs talált anyagokból, az utcai plakátok rétegzéséből, megmunkálásából, kapirgálásából, a pusztulásból építkező falfestésszerű műfaj. Vagyis Géczi a megrongálódott plakátot, melyről úgy látja - érdemes megmenteni - hazaviszi, s műtermében műalkotássá formálja.
Géczi már a nyolcvanas évek óta rabja a képzőművészet ezen ágának. A plakátokon mindig megjelenik szöveg, vagy csak betű, mely ha nem feltétlenül látható, de érzékelhető módon tárul elénk. A József Attila-díjas költőt mindig is érdekelték az irodalom és a képzőművészet határterületén lévő műfajok, vagyis, hogy mikortól nevezhető valami versnek, és mikor esik át – ha képeket is tartalmaz – a képzőművészet térfelére.
A kiállítás az alkotónak nem az életművét hivatott bemutatni, ugyanakkor elkészült egy képeket és tanulmányokat tartalmazó kötet, így már elmondhatjuk, Géczi János eddigi munkássága egy rendkívül vaskos katalógusban megtekinthető.
A program a VEB2023 Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa és Veszprém Vármegyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával valósul meg.