Nem véletlen, hogy a Föld napján mutatták be a tárlatot, hiszen a természet szerves része Révész Anna képzőművész és Tóth-Vásárhelyi Réka iparművész közös kiállításának. Az ünnepélyes megnyitón felszólalt Porga Gyula polgármester, aki kifejtette, az Európa Kulturális Fővárosa programban már a kezdetek kezdetén megfogalmazódott az igény a nemzetközi kitekintésre. Ez azt jelenti, már nem csupán az Európárai határokra korlátozódik a város kulturális kisugárzása.
Az EKF részéről Dallos Krisztina, projektmenedzser köszöntötte a megjelenteket. Ismertette, hogy a képzőművészet mindig is jelen volt a térségben, így nélkülözhetetlennek tartják hazai és nemzetközi alkotók bemutatását.
A kiállítást ünnepélyesen Otaka Masato japán magyarországi nagykövet nyitotta meg. Beszédében Révész Anna és Tóth-Vásárhelyi Réka alkotásait méltatta, sőt elmondta, a rezidenciáján rendelkezik is a két művész egy-egy művével. Kiemelte különleges és finom technikájukat, s a miniatűr ecsetvonást, mellyel már-már új jelleget kapnak az alkotások.
Révész Anna egyébként Japánban született, míg Tóth-Vásárhelyi Réka pedig ott tanulta meg mestereitől a kreatív kokeshi babák készítését, melyek több évszázados múltra tekintenek vissza. Anna a gansai akvarellel készült képei pedig elsősorban mudzsót, a mulandóság gondolatát járja körbe. Lényege, hogy el kell fogadni az élet változásait, melyek szembe jönnek.
A Sakura Projekt megálmodója és főszervezője Morita Tomoko, a Japán Centrum Veszprém vezetője, a japán nyelv magántanára. Beszédében elmondta, a japán nyelvet tanuló magyaroknak is fontos a kiállítás, s boldog a két kultúra találkozásáért, s hogy nyitott volt mindenki a megvalósításra.
A projekt a Minerva Tanulási Alternatíva, az EU-Japan Fest, a Gifu Megyei Japán-Magyar Baráti Társaság, az M-MATCHA Kft. és a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa támogatásával valósult meg. A Sakura projekt több programból áll össze, ilyen a japán kulturális előadás, valamint a Sakura, vagyis a cseresznyevirág és japán juhar ültetése. Továbbá egy japán kert létrehozása.