A veszprémi rendezvény csütörtökön kezdődött és szombat kora délután zárult. Ez idő alatt tizenkét kiállító kiadványait vásárolhatták meg az érdeklődők, köztük olyan veszprémi kiadókat is találunk, mint a megyei könyvtár, az érsekség vagy a Művészetek Háza.
Pénteken az országos rendezvény megnyitóját is Veszprémben tartották, ahol Gál Katalin, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesületének elnöke valamint Grandpierre Attila fizikus, csillagász, író, zenész szóltak a közönséghez.
Gál Katalin ejtett néhány szót a könyvpiac jelenlegi kihívásairól, hiszen miközben az infláció 25 százalék körül mozog, a köynvek "mindössze" 10-12 százalékkal drágultak, a kiadók ugyanis folyamatos akciókkal igyekeznek megtartani az olvasóikat. Nehéz időket élünk, de mi, könyvesek nem adjuk fel könnyen – jelentette ki. Az irodalom a legnehezebb körülmények között is megnyitja az emberi szíveket és segít a túlélésben. Az életünk ugyan nem lesz feltétlenül könnyebb, de az olvasás élménye megmarad nekünk.
Grandpierre Attila a kínai kultúra és az írás kapcsolatát fejtegette. Általánosságban kijelentette: az írás nem más, mint a gondolataink örökkévalóvá tétele, az életünk ugyanis arra való, hogy nyomot hagyjunk magunk után. Életünk örök érvényű értékekre és érzésekre képes, az írás pedig megörökíti azt, ami öröklétre érdemes. Ezért is tartották régen az írást szakrális, szent dolognak, mert az a bennünk létező örökkévalóságból fakadt.