17°C

Nyolc veszprémi érem a regionális delfin bajnokságról

2023. július 19. 13:09
A Balaton Úszó Klub Veszprém nyolcfős csapata öt ezüst- és három bronzérem mellett tizenhat oklevelet szerzett a Veszprémi Sportuszodában rendezett seregszemlén.

Július 15-16-án a Veszprémi Sportuszoda adott otthont az úszók regionális delfin bajnokságnak.

A Balaton ÚK Veszprém nyolc versenyzővel képviseltette magát a megmérettetésen, akik remekeltek, hiszen egyéni rekordok mellett öt ezüst- és három bronzérmet, valamint tizenhat oklevelet szereztek.

Fotó: Balaton ÚK VeszprémFotó: Balaton ÚK Veszprém

A Balaton ÚK eredményei

Szécsényi Zalán (50 m pillangó 5. hely, 100 m pillangó 5., 50 m hát 2.), Pálmai Péter (50 m pillangó 2., 100 m gyors 3., 200 m vegyes 3.), Pfaff Bálint (100 m mell 2., 100 m gyors 6., 200 m vegyes 4., 200 m mell 2., 50 m mell 2., 50 m gyors 4.). Suba Léna Petra (100 m mell 5., 100 m gyors 6., 200 m vegyes 6., 50 m mell 4.), Fekete Lea (100 m mell 4., 100 m gyors 4., 50 m hát 3., 100 m hát 5., 50 m gyors 6.), Steigler Máté (50 m hát 4., 50 m mell 4.), Matula Flórián (50 m hát 6., 50 m mell 5.).

A versenyzőket Vattai András edző készítette fel a bajnokságra.

Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  2024. április 18. 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50