A fejlesztés alappillérje, és amely a helyiek számára is a legfontosabb momentuma volt a projektnek, az a veszprémi vár alatti volt piarista gimnázium tornatermének felújítása. Az egykori tornateremben foglalkoztató- és művészeti fejlesztő központot, valamint rendezvényhelyszínt alakítottak ki. A további épületekben próbatermet, raktárakat, öltözőket, gyermekfoglalkoztatót és kávézót alakítottak ki, mely az utcafrontról is szabadon látogatható.
Az épületegyüttes sajtónyilvános megnyitóját szeptember 22-én tartották, ahol Rétvári Bence parlamenti államtitkár részvételével átadták a kiállító-térként funkcionáló épületrészt is, amely a „Veszprém tornyai” című makettkiállítás bemutatásának ad otthont. A helytörténeti kiállítás elemei végig kísérik az új épületek falait is, amelyet az érdeklődők a nap bármilyen szakaszában megtekinthetnek. A kiállítás anyagát Getto Tamás Ybl-díjas építész és csapata, valamint a Dr. Almássy Kornél vezette Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ állították össze.
A város lakói számára a parkolási nehézségek is megoldódtak a környéken, hiszen a Deák Ferenc utcai fejlesztéssel érintett ingatan közelében, a Séd patak keleti oldalán meglévő parkoló területet 36 parkolóhellyel bővítették ki a projekt támogatásának köszönhetően.
Az átfogó turisztikai pályázatának fontos része volt az a projektelem is, amely Veszprém jellegzetes épületeinek szimbolikus jelentésű megvilágítását teszi lehetővé. A fejlesztés a város négy ikonikus épületének, a Viadukt, a Városháza, a Tűztorony és a Hősök kapuja kivilágítását jelenti, melyet augusztus 20-án, Magyarország hivatalos állami ünnepén élesítettek. Így vasárnap nemzeti színekben pompázott a belváros, amellyel az ünnep fényét is emelték. A kivilágítás célja elsősorban, hogy ezeket a jeles napokat még jobban elkülöníthessék az egyszerű hétköznapoktól: például az autizmus világnapján kék színnel, az emlőrák elleni küzdelem világnapján rózsaszínnel. A világításnak emellett egy másik üzemmódja is lesz, nem csak a kiemelt napok kapnak szerepet, a hétköznapokban is megvilágítják az emblematikus épületeket. A közvilágítással együtt kapcsolják be a fényeket, így azokat bármikor megcsodálhatják a helyiek és a városba látogatók is, hiszen ezzel a város turisztikai vonzerejét is növelik.
A projekt konzorciumi partnerei által megvalósított projektelemek és tevékenységek pedig a térség fejlődését is szolgálták:
Balatongyörök Község Önkormányzata: Szépkilátó helyszínen egy pihenő hely, és információs táblák kialakítására került sor, mely a Balaton térségben található várakat mutatja be (elsőként kiemelve a helyi kapcsolódást és a veszprémi várat).
Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány: a konzorciumi partner fő feladata a kiállítási tartalom és látogatómenedzsmentet célzó fejlesztés, illetve a projekt eredményeit bemutató komplex marketing tevékenység megvalósítása.
A Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. a megvalósíthatósági tanulmány elkészítését, és a turisztikai szakértői tevékenységet biztosította.