Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C

Közös állatvédelmi projektek megvalósításában állapodott meg a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány és a Budapesti Rendőr-főkapitányság

2023. október 11. 9:07 // Forrás: Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány
Közös állatkínzásról szóló lakossági tájékoztató kiadvány létrehozása, valamint állatvédelmi felhívások, pályázatok, tájékoztató anyagok és játékok kidolgozása, felelős állattartást népszerűsítő rendezvények szervezése szerepel a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány és a Budapesti Rendőrfőkapitányság (BRFK) által kötött együttműködési megállapodás célkitűzései között. A ma aláírt megállapodás célja az állatvédelem és a bűnmegelőzés kapcsolatának elmélyítése, az állatvédelmi ismeretterjesztés hatékonyságának javítása, a rendőrségi eljárások állatvédelmi szakmai támogatása, valamint a felelős állattartás népszerűsítése a fővárosban.

Az esemény házigazdája, Terdik Tamás r. vezérőrnagy, Budapest rendőrfőkapitánya üdvözölte az együttműködés létrejöttét. Elmondta: a Budapesti Rendőr-főkapitányság a közelmúltban több állatvédelmi tárgyú megállapodást is kötött, együttműködnek az Állatorvostudományi Egyetemmel, a Rex Kutyaotthon Alapítvánnyal és az Állatmentő Ligával is. 

Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos hangsúlyozta: napjainkra az állatvédelem nem csak egy-egy társadalmi csoport elköteleződése az állatok iránt, hanem az egész lakosság számára jelentős társadalomalakító tényezővé vált. 2021-ben több mint 262 ezer magyar állampolgár töltötte ki az online állatvédelmi konzultációt. A kérdésekre adott válaszokból egyértelmű volt, hogy az állampolgárok részéről kiemelkedő igény mutatkozik az állatokat bántalmazókkal szembeni következetes fellépésre: a megkérdezettek 97 %-a szerint az állatkínzók szigorúbb büntetést érdemelnek. Hasonló szellemben sikerült elérni a következő sikert az állatvédelem területén: az Országgyűlés egyhangú döntésének értelmében szigorodtak a Büntető Törvénykönyv egyes állatvédelmi tárgyú rendelkezései, jogalkotási munka ilyen szintű pozitív társadalmi fogadtatására rég volt példa. Ahhoz, hogy a szigorúbb szabályok a gyakorlatban is érvényesülhessenek, az állatvédelmi eljárások szereplőinek összefogására van szükség, a rendőrség szerepe pedig pótolhatatlan és kiemelt. 

Vetter Szilvia, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta: 2021-ben az ORFK az egyik alapítója volt Magyarország Állatvédelmi Kódexének, amely az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központjának kezdeményezésére született – azóta folyamatosan mélyül az együttműködés a Rendőrséggel az állatvédelem területén. Ennek egyik rendkívül fontos terepe a bűnmegelőzés, figyelembe véve az állatkínzás és az emberek elleni erőszak szoros összefüggését is. Az Alapítvány – egyebek mellett – vállalja, hogy állatvédelmi szaktudással és a nyomdai költségek biztosításával segíti az együttműködő felek közös, állatkínzásról szóló lakossági tájékoztató kiadványának létrejöttét, térítésmentesen bocsát a BRFK rendelkezésére állatvédelmi oktatási és ismeretterjesztő anyagokat elektronikus formában, valamint előadókat delegál a BRFK állatvédelmi szakmai rendezvényeire. 

Az Alapítvány és a BRFK mindemellett vállalja, hogy kölcsönösen tájékoztatják egymást olyan információkról, amelyek a másik fél tevékenységét, működését segítik, a közös munka eredményeit pedig a rendelkezésükre álló kommunikációs eszközökkel népszerűsítik a helyes állattartási kultúra és az állatvédelemmel kapcsolatos közgondolkodás formálása céljából. 

vehir.hu
további cikkek
Vásárlással segíthetünk az állatvédő civileknek állatvédelem Vásárlással segíthetünk az állatvédő civileknek A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kezdeményezésére november 14. és 20. között nyolc vállalat nyújt támogatást állatvédelemmel foglalkozó civil szervezeteknek a vásárlásaink után. 2024. november 13. 17:04 ,Célunk, hogy minden állatnak megadjuk az esélyt egy boldogabb életre' – interjú Czink Viviennel, a PUMI vezetőjével állatvédelem ,Célunk, hogy minden állatnak megadjuk az esélyt egy boldogabb életre' – interjú Czink Viviennel, a PUMI vezetőjével Veszprémben az elmúlt egy évben egy egyedülálló kezdeményezés valósult meg, amely nemcsak gazdátlan állatok számára kínál új lehetőséget, hanem működése során valódi közösségi térré is vált. A PUMI Állatvédelmi Kompetencia Központ célja, hogy a kutyák örökbefogadása mellett edukációs és szabadidős programok révén is gazdagítsa a város társadalmi életét. Czink Vivien ügyvezetőt arról kérdeztük, hogyan zajlanak mindennapjaik a központban, miként történik egy kutya örökbefogadása, és mi inspirálta arra, hogy egy ilyen különleges, szívvel-lélekkel megvalósított projektben vegyen részt. 2024. november 10. 21:59 Újabb támogatás a kutyák és macskák ivartalanítására állatvédelem Újabb támogatás a kutyák és macskák ivartalanítására Tavaly 2130 kutyát és macskát ivartalanítottak a Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány által nyújtott támogatásból, az alapítvány idén újabb 72 millió forintot biztosít erre a célra. 2024. november 4. 17:12 Állatbarát napokat hirdetett a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány Közös ügyünk az állatvédelem Állatbarát napokat hirdetett a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány 2024. november 14-20. között első alkalommal kerül megrendezésre az országos Állatbarát Napok – Vásárolj az állatokért! program, amelynek célja, hogy a vállalatok és vásárlóik összefogásával támogassák az állatvédelmet. 2024. október 25. 11:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.