Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tegyük gazdagabbá környezetünket a madarakkal már egészen kiskortól!

2024. január 18. 14:56
A Bakony-Balaton Környezetvédelmi Oktatóközpont Egyesület madáretetőket, kisodúkat, valamint eleséget adott azon óvodáknak, amelyek a Madárbarát Veszprémért programban részt vesznek. A kezdeményezés többek között az Éghajlatváltozás Multidiszciplináris Nemzeti Laboratórium keretén belül valósul meg.

Az egyesület célja, hogy Veszprémben mindenkinek legyen természetes a gondoskodás a velünk élő, hasznos madarakról. A gyermekek környezeti attitűdjének fejlesztése mellett további cél, hogy pozitív jövőképpel rendelkezzenek a legkisebbek.

A szerdai átadó a Csillag Úti Körzeti Óvodában zajlott, ahol a lelkes és fegyelmezett óvodások részletesen is megtudhatták a madáretetés legfontosabb részleteit. Brányi Mária alpolgármester elmondta: minél korábban alakul ki a gyermekek kapcsolata a természettel, annál tartalmasabb felnőtté válnak majd. Hozzátette: a madarak etetése nem csupán nekik jó, hanem környezetünknek is, amely gazdagabb lesz az élővilágtól. Veszprémben régóta fontos, hogy madárbarát módon töltsük a teleket az óvodákban és az iskolákban egyaránt, noha a program nem csupán a hideg hónapokra fókuszál.

Szűcs Attila, a Pannon Egyetem mesteroktatója elmondta: a Madárbarát Veszprémért programot 2008 óta hirdetik meg, s már az intézmény Humántudományi Kara, valamint a Mérnöki Karon működő Evolúcióbiológiai Kutatóintézet az, amely támogatja a programot, melyben az összes óvoda és iskola részt vesz. 2022 óta a BABAKO Egyesület szorosan együttműködik tehát a Pannon Egyetemen zajló Éghajlatváltozás Multidiszciplináris Nemzeti Laboratórium projekttel, ahogy ez a szóban forgó eseménynél is elmondható.

Szűcs Attila hozzátette: további cél az óvodai, iskolai szemléletformáló órák, valamint lakossági szemléletformáló workshopok tartása. Végül a gyermekek edukálására is sor került, akik Szűcs Attila által játékos módon ismerkedhettek meg a madáretetés formájával.

Szabó Eszter
Szalai Csaba
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Egyik közös projekt lezárult, másik elkezdődött a Pannon Egyetem és a MOL együttműködésével Pannon Egyetem Egyik közös projekt lezárult, másik elkezdődött a Pannon Egyetem és a MOL együttműködésével Lezárult egy fontos mérföldkő a Pannon Egyetem és a MOL együttműködésében, de ezzel egyidejűleg újabb közös projektbe vágtak bele. A körforgásos gazdaságra történő átállásban olyan eredményeket értek el, ami úttörő lehet a jövőben, közben pedig már elkezdődött a kémiai újrahasznosítási technológiák területén a kutatómunka, de vizsgálják a biológiai- és nem biológiai eredetű fenntartható üzemanyagok lehetőségét is Veszprémben. 2024. december 10. 14:56 Tartsuk meg az egyetemre bejutó fiatalokat az önkéntesség világában! önkéntesség Tartsuk meg az egyetemre bejutó fiatalokat az önkéntesség világában! A Pannon Egyetem és a Nemzeti Ifjúsági Tanács (NIT) közösen indította útjára a KÖZÖS.Veszprém elnevezésű projektet, hogy négy témakör alapján ösztönözze önkéntes tevékenységekre az egyetemi hallgatókat. 2024. december 8. 12:48 „Szívvel-Kézzel” készült alkotásokból nyílt kiállítás a Városházán kultúra „Szívvel-Kézzel” készült alkotásokból nyílt kiállítás a Városházán A „Szívvel-Kézzel” című kiállítás a Városháza aulájában nyílt szerdán, méghozzá a MATASZ Veszprém Megyei Női tagozat munkáiból. A tárlat december 15-ig látogatható. 2024. december 5. 16:36

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.