Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 22. Cecília
Veszprém
1°C
2024. november 22. Cecília
Veszprém
1°C

Már lábadozik az az ember, akinek elsőként ültették be az agyába Elon Musk chipjét

2024. február 7. 15:20
A techguru Neuralink nevű cégének az a célja, hogy a páciensek agyát és idegrendszerét összekapcsolják, pont mint a számítógépeket, ez pedig új távlatokat nyithat az orvostudományban.

A forradalmi beavatkozásról Elon Musk a szintén a saját tulajdonában lévő X-en (korábbi Twitter) tett közzé egy bejegyzést, ahol azt is leírta, hogy az első eredmények bíztatóak, a páciens pedig már lábadozik a műtét után.

A Neuralink orvosi magáncég ezzel a fejlesztésével a különböző neurológiai betegségekkel próbálja felvenni a harcot úgy, hogy az agyból induló utasításokat – gondolatokat – vezeték nélkül továbbítja a lábhoz és lábfejekhez. A kutatók azt remélik, hogy ezzel hatékonyan lehet majd kezelni a neurológiai és ideggyógyászati betegségeket a jövőben.

A mostani eset azért is számít mérföldkőnek, mert ez volt az első alkalom, hogy emberen tesztelik a mikrochipet.

vehir.hu
további cikkek
Drónhajóval gyűjtöttek adatokat a mesterséges intelligencia számára a Balaton kutatói Balaton Drónhajóval gyűjtöttek adatokat a mesterséges intelligencia számára a Balaton kutatói 2024. október 25. 12:17 Rokonszenvesnek és jó vezetőnek tartják a fiatalok a nárcisztikusokat közélet Rokonszenvesnek és jó vezetőnek tartják a fiatalok a nárcisztikusokat Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar kutatói új tanulmányukban azt vizsgálták, hogy van-e kapcsolat a nárcizmus, pszichopátia, machiavellizmus – és a társas elfogadás között serdülőkorban. Eredményeik szerint a nárcisztikus fiatalokat rokonszenvesebbnek és népszerűbbnek tartják kortársaik – közölte kutatási eredményeit az egyetem. 2024. október 22. 13:52 Mesterségesen fagyasztanák újra a Jeges-tengert tudomány Mesterségesen fagyasztanák újra a Jeges-tengert A tudósok kicsiben már sikeresen tesztelték azt a módszert, amivel meg lehetne óvni az Északi-sarkvidéket. 2024. október 14. 11:20 A mesterséges intelligencia elhozhat egy szép jövőt, de csak, ha kellő módon koordináljuk! mesterséges intelligencia A mesterséges intelligencia elhozhat egy szép jövőt, de csak, ha kellő módon koordináljuk! Co-evolúció, szingularitás, transzhumanizmus… csak néhány olyan fogalom, amik mostanra már kijutottak a tudományos értekezletek falain túlra is, és egyre többször megjelennek a közbeszédben, ha éppen a mesterséges intelligencia térhódítására terelődik a szó. Az Élő könyvtár előadás-sorozat keretében dr. Abonyi János, a Pannon Egyetem rektora segített eltájékozódni ebben a világban, előadásának pedig az egyik legfontosabb üzenete az volt, hogy félni nem kell, de a szemünket rajta kell tartani, hogy milyen irányba fejlődik a mesterséges intelligencia. 2024. október 15. 11:59

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.