Az őssejttechnika – némi képzavarral élve – elérte az álkapcsot is. Az ideát, tehát hogy differenciálatlan őssejtekből fogszövet, végül komplett fogak fejlődjenek ki, állatkísérletekben már megvalósították.
Ez így elmondva egyszerűen hangzik, ám gyakorlatba ültetéséhez rengeteg nehézséggel kell még számolni. Már a kiindulási pont, az őssejt kiválasztása sem egyszerű feladat. Technikailag erre a magzati őssejtek lennének a legalkalmasabbak, ám Európa legtöbb országában, így nálunk is, a magzati őssejtek kísérletekre, de terápiára történő felhasználása is tilos.
A Die Welt című német lap tudományos rovatában az eddig legtöbb sikerrel kecsegtető állatkísérleteket elemezték. Közülük talán a Dél-kaliforniai Egyetem Songlin Wang vezette munkacsoport legújabb felfedezése a legfigyelemreméltóbb. A kutatók kihúzott bölcsességfogak gyökeréből izoláltak őssejteket, majd malacokban ezen őssejtek beültetésekor igazi foggyökerek fejlődtek, amelyekre aztán porcelánkoronákat húztak. Igaz, a gyökereik kicsit gyengébbeknek bizonyultak az eredetieknél, de Wang azt ígéri, hogy a technika javulásával és ezen újonnan felfedezett őssejtek gondosabb kiválogatásával a foggyökerek jóval ellenállóbbakká tehetők.