A kiállításon a több mint 40 éve létrejött Veszprém Megyei Népművészeti Egyesület 81 tagjából 19 alkotó osztotta meg munkáit, elsősorban a faragás területén, amely a legnépszerűbb népművészeti szakágnak számít a vármegyében. Az egyesületnek egyébként ez sorban már 12. kiállítása a Házban, de bizonyosan nem az utolsó.
Az egyesület népi iparművészeinek köszönhetően a régi mesterek, takácsok, kovácsok, asztalosok, bognárok, fazekasok, továbbá a házi specialisták, ügyes kezű gazdák és gazdasszonyok születnek újjá, miközben mindennapi tevékenységük művészi szintre is emelkedik. A tárlaton többek között gazdag díszítésű pásztorbotok, faragott és vésett sarokpadok, székek, fehér hímzésű kendők, terítők, illetve szabadrajzos hímzések, párnahajak, lepedővégek, vászonszőttesek, faragott csutorák, bőr vadásztarisznyák vagy éppen sümegi, tapolcai és városlődi kerámiák engednek betekintést a megye rendkívül sokrétű népművészeti hagyományaiba.
Mészáros Veronika muzeológus a tárlat megnyitóján azonban arra is felhívta a figyelmet, a népi iparművészek célja nem a felsoroltak másolatainak elkészítése: ők a hagyományos eljárási módokat alkalmazva, a táji jellegzetességeket figyelembe véve alkotnak sokszor olyan új funkciójú termékeket, melyek a mai emberek életében is megállják a helyüket – máskülönben nem is maradnának fenn ezek a népművészeti formák.
Márpedig, ahogy arra Csík Richárd önkormányzati képviselő is felhívta a figyelmet a népművészet mai mestereinek ez az egyik legfontosabb feladata: a hagyományok ápolása és őrzése mellett egyfajta preventív tevékenységet is el kell látniuk, hogy a felnövekvő generációk, a fiatalok is meglássák bennük az értéket és tovább örökítsék e hagyományokat.