A testszagot leggyakrabban az izzadsággal kötjük össze, pedig önmagában az izzadságcseppeknek nincsen szaga, csak akkor, amikor találkozik a bőrünkön lévő baktériumokkal.
A testszag megváltozhat a hormonok, fertőzések, gyógyszerek vagy betegségek (például cukorbetegség), illetve az elfogyasztott ételek miatt is. Utóbbiakról készített a divany.hu egy összesítést, hogy melyek befolyásolhatják leginkább azt, hogy testünk milyen szagot áraszt magából.
Spárga
A spárgáról köztudott, hogy nagyon erős, kellemetlen szagúvá teszi a vizeletet. Természetes vizelethajtó, amely támogatja a veséket és a húgyhólyagot. Ahogy a szervezet természetes módon megemészti és lebontja a spárgában lévő kénes vegyületeket, a vizeletet spárgás szagúvá teheti. Érdekes viszont, hogy nem mindenkinél jelentkezik ez a hatás.
Fűszerek
A kömény, a görögszéna (currykben használatos), a chili és más csípős fűszerek izzadást okozhatnak, ahogy a szervezet megemészti őket. Nemcsak a leheleten érződnek meg órákig, hanem a hajon, a bőrön és a ruhán is megtapadhatnak.
Hagyma
Szinte minden receptben található hagyma, fokhagyma, póréhagyma és mogyoróhagyma. De bármennyire is szeret az ember ezekkel az alapanyagokkal dolgozni főzés közben, érdemes észben tartani, hogy ezek azok a zöldségek, amik leginkább testszagot eredményezhetnek, mivel a magas kéntartalmú élelmiszerek közé tartoznak.
Mivel a kén óriási befolyással van szervezetre, így a test illatára is hat. A pórusokon, a véráramon és a vizeleten keresztül kiszivároghat, rossz leheletet okozhat, és az izzadságban lévő baktériumokkal kombinálva nem túl vonzó testszagot eredményezhet.
Vörös hús
2006-ban a Liverpooli Egyetem végzett egy tanulmányt, amelyben azt vizsgálták, hogy a vörös hús hogyan befolyásolja a testszagot. Arra jutottak, hogy a vörös húst fogyasztóknak intenzívebb és kevésbé kellemes szaguk volt, mint azoknak, akik nem fogyasztottak húst. Mivel a vörös hús nagyon zsíros, a szervezet nehezebben emészti meg, emiatt kölcsönhatásba lép az emésztőrendszerben lévő baktériumokkal, amelyek zsírsavakat termelnek, ezek aztán csípős szagú izzadság vagy gáz formájában távoznak a szervezetből.
Hal
Viszonylag ritka, hogy a hal komolyabb testszagot okozzon, azonban ha valakinek a génjei olyanok, akkor érdemes meggondolnod a rendszeres fogyasztását. Néhány embernek a szervezete a tenger gyümölcsei által termelt kolin nevű mellékterméket halszagú trimetilaminná alakítja át. Ez a vegyület végighalad a szervezeten, majd a lehelettel és a bőrön keresztül szabadul fel.