21°C
21°C

Veszprémi sikerek a tájfutó válogató hétvégén

2024. május 30. 13:21
Remekeltek a Veszprémi Honvéd SE (VHS) tájfutói a pünkösdi hétvégén Lakitelek-Csévharaszt központtal rendezett kiemelt országos versenyen.

Pünkösd hétvégéjén két helyszínnel, három országos rangsoroló futammal rendezték meg a Homokháti Ladó-Rec Kupát. Az összetett eredmény mellett külön jelentősége volt, hogy a szombati sprint és vasárnapi középtáv az F/N 16, 18, 20 és 21-es kategóriákban válogató versenynek számított, a felnőtteknél világranglista futam volt, a rövidtáv ráadásul a 2024. évi Sprint Liga második futamaként is szolgált – tudtuk meg Gaschler-Gyeviki Nórától, a VHS sajtórefensétől.

A Veszprémi Honvéd SE több utánpótlás korú tájfutója válogatott-aspiránsként állt rajthoz, de a szeniorok is szívesen tették próbára aktuális fizikai és technikai felkészültségüket.

A sprint világranglista futam dobogósai, köztük Máramarosi Rita (1. hely) és Mérő Dominika (4. hely)A sprint világranglista futam dobogósai, köztük Máramarosi Rita (1. hely) és Mérő Dominika (4. hely)

Szombaton Lakitelek adott helyet a sprintfutamnak, a nagyrészt sík, nyílt és félig nyílt parkos területen sok áthatolhatatlan növényi objektum és mesterségesen épített lezárások fokozták a kihívást. A WRE futamon nagyot mentek a lányok, Máramarosi Rita megnyerte, Mérő Dominika pedig negyedik helyezett lett.

Vasárnap Csévharasztra költözött a rendezvény, ahol változatos (zömében erősen korlátozott) futhatóságú, homokbuckákkal tagolt vegyes erdő várta a tájfutókat. Akadt, akinek a bokros labirintusban való tájékozódás feladta a leckét, de olyan versenyző is, aki itt bontakozott ki igazán. A 21-es mezőnyben most sem volt okunk a panaszra, Bálint Benedek a negyedik helyen futott célba, míg Mérő Dominika hatodikként állhatott a pódiumra. Bár a legtöbb VHS-es fiatal a harmadik futamot inkább kihagyta, hogy rápihenjen a következő hétvégén esedékes újabb válogató futamokra, néhány szép összetett eredmény így is született.