Le Pen pártja több mint 30 százalékot szerzett a francia európai parlamenti választáson, ezzel történetének legjobb eredményét elérve. Mögötte Macron pártja csupán 15,2 százalékkal lett a második, a harmadik helyen a francia szocialisták 14 százalékkal végeztek. Az éjszaka folyamán Macron úgy nyilatkozott, hogy „nem jó eredmény az Európát védő pártok számára, a szélsőjobboldali pártok, akik ellenezték a mi Európánk által lehetővé tett előrehaladást az elmúlt években, előretörnek az egész kontinensen. Ezért nem leszek képes a mai nap végén úgy tenni, mintha mi sem történt volna."
Ezzel szemben Marine Le Pen azt mondta a győzelem után, hogy „ez a történelmi választás azt mutatja, hogy amikor az emberek szavaznak, az emberek győznek."
Marine Le Pen egyébként szoros szövetségese Orbán Viktornak az európai politikában, a két politikus többször kiállt egymás mellett akár a migráció, akár az ukrajnai háború kapcsán a tűzszünet eléréséért tett erőfeszítésékben.
Belgiumban sírva mondott le Alexander De Croo miniszterelnök, miután baloldali pártja ugyancsak alulmaradt a választásokon. Igaz, Belgiumban az EP-választással egy időben tartják a szövetségi és regionális választásokat, amelyeken ugyancsak a jobboldal nyert, ami De Croo pozíciójába került.
Olaszországban a Giorgia Meloni vezette, jobboldali Olaszország Fivérei párt szerezte a legtöbb szavazatot az európai parlamenti választáson, ezzel jelentősen javítva eredményén az öt évvel ezelőtti szerepléséhez képest. Az olasz kormányfő ráadásul kulcsszerepet kaphat majd fontos európai pozíciók eldöntésében is. Jelenleg a néppárti Ursula von der Leyen és a francia szélsőjobboldali Marine Le Pen is próbál közeledni hozzá. Előbbi a bizottság élén az újraválasztásának reményében, utóbbi pedig, hogy egyesíteni tudja a szélsőjobboldali pártokat egy frakcióban.
Németországban a jelenleg ellenzékben lévő CDU/CSU pártszövetség nagy arányú győzelmet aratott a maga 30 százalékával az EP-választáson, viszont a választás igazi győztese az AfD (Alternative für Deutschland) szélsőjobboldali párt volt, akik 15,9 százalékukkal a második helyen szerepeltek. Ezzel együtt nagy bukás volt a német baloldalnak a választás, Olaf Scholtz kancellár SPD pártja csak 13,9 százalékot ért el, náluk is nagyobbat buktak a Zöldek, akik 2019-es 20,5 százalék után mindössze 11,9 százalékot értek el.
Szlovéniában a legnagyobb ellenzéki párt, a jobboldali Szlovén Demokrata Párt (SDS) listája kapta a legtöbb szavazatot a vasárnapi európai parlamenti választásokon. Ausztráiában pedig az FPÖ, a Szabadságpárt nyert, ők nyíltan bevándorlásellenes politikát folytatnak.