Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kinek szurkolunk, amikor a magyaroknak szurkolunk?

2024. július 22. 21:42 // Forrás: Fotó: Pixabay
Közeleg az olimpia, már csupán néhány nap maradt vissza a megnyitóig, és a vigyázó szemét mindenki Párizsra veti. Az itthonról történő izgalmas várakozás a sportszámok előtt, a bekészülés, a takaró és a nasi kettőse sokaknál a mai napig kiveri a biztosítékot.

„Úgy várom az olimpiát!”: hangoztatom már régóta, hiszen örök élmény, ahogy négyévente (egyszer öt) a családommal kijegyzeteljük a számunkra izgalmas sportversenyek időpontját, hogy akkorra mindenki elkészüljön a hétköznapok teendőivel, hogy együtt szurkolhassunk a magyaroknak. Abba a kérdésbe, hogy mi a magyar?, bele sem kezdek…

Amikor Pekingben (2008) és Rióban (2016) voltak az olimpiai játékok, képesek voltunk ébresztőt húzni, még az időeltolódás sem jelentett akadályt. Olyankor nem volt családi veszekedés, minden pillanat kitüntetetté vált. Meghatódva tudtunk örülni annak, ha a sportolók arcán láttuk a boldogságot, a felszabadultságot, az örömöt. Soha nem az aranynak drukkoltunk, hanem annak, hogy a versenyzők elégedetten másszanak ki a medencéből, boldogan hagyják el az atlétika pálya rekortánját, vagy adott esetben felemelt fővel lépjenek le a tatamiról.

Ilyenkor sokan értetlenül állnak a dolog előtt: mi közünk a sportolók sikeréhez? Miért gondoljuk, hogy az olimpikonok sikere egyben a miénk is? Miért akarjuk birtokolni más teljesítményét? És bevallom, mélyen elgondolkodtatott a kérdés. Azt hiszem, a kérdező fejében lehet a baj. Elavult gondolat, hogy más örömének örülni önzőség. Vagy fogadjuk el, hogy önzőség! De még mindig jobb, mint más bánatának örülni. Szóval miért ne tehetnénk közösségi élménnyé a versenyeket, legyen szó bármilyen megmérettetésről, ne csak az olimpiáról.

Tovább gördítve a gondolatmenetet, magam sem kedvelem azokat a típusú megjegyzéseket az élsportolók kapcsán, hogy ha – tegyük fel – a vívó csapat győzött, akkor így hangzik: „Nyertünk”, ha pedig a csapat kikapott, akkor hirtelen óriási távolságot téve a szurkoló és a csapat között azt mondja: „Kikaptak”. Csakugyan felbosszant, amikor a kommentátorok olyan felvezetőkkel mutatják be a sportolókat, hogy: „Olimpiai ezüstérmes, egyelőre…”. És bár úgy vélem, egy sportolónak helyén van az esze, és nem fog egy ilyen, vagy ehhez hasonló megjegyzés nyomást helyezni rá, mégsem ildomos.

Szóval a szurkolás jó dolog, remek közösségi élmény, de soha nem ér a sportolók ellen nyilatkozni, ha éppen nem úgy sikerült a versenyük, ahogy azt tervezték. Otthon, a kanapé kellemes biztonságában úgy vélem, csak támogatni szabad őket, ha messziről is, lélekben, akkor is.

Hajrá magyarok!

Szabó Eszter
további cikkek
Mennyi alvásra van szüksége a gyerekeknek, és miért olyan fontos? életmód Mennyi alvásra van szüksége a gyerekeknek, és miért olyan fontos? A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás kulcsfontosságú a gyermekek egészséges fejlődése szempontjából. A modern életmód azonban gyakran nem támogatja az alvásigény kielégítését, ami hosszú távú negatív következményekkel járhat. Tudományos kutatások szerint a megfelelő alvás segíti a növekedést, támogatja az agyi fejlődést, és jelentős hatással van az immunrendszerre és a mentális egészségre is. 2025. március 13. 15:59 „Árulkodó, ha alkohol kell ahhoz, hogy a barátainkkal kapcsolódni tudjunk” egészség „Árulkodó, ha alkohol kell ahhoz, hogy a barátainkkal kapcsolódni tudjunk” Dr. Schwab Richárd belgyógyász, gasztroenterológus neve az elmúlt időszakban igen felkapott lett: azt ígéri, egyszerű módszerekkel élhetünk sokkal egészségesebb életet, például napi fél kiló zöldséggel, mindennapi mozgással, jó minőségű alvásokkal, és természetesen az alkohol elhagyásával. Arra kértük a szakértőt, segítsen megérteni, miért jó az időablakos táplálkozás, vagy a reggeli hidegzuhany, és miért számít alvászavarnak, ha hetente egynél többször kimegyünk éjszaka pisilni. 2025. március 10. 22:11 Fülhallgató és hangos zene: milyen veszélyekkel járhat? életmód Fülhallgató és hangos zene: milyen veszélyekkel járhat? A fülhallgató a mindennapjaink része lett – zenét hallgatunk, podcastokat követünk, telefonálunk vele. De vajon milyen egészségügyi kockázatokkal járhat a túlzott használata és a hangos zene? Bár elsőre ártalmatlannak tűnik, a fülhallgató helytelen vagy túlzott alkalmazása súlyos problémákhoz vezethet. 2025. március 8. 11:55 Melyik olajjal érdemes sütni? - Egészséges és praktikus megoldások a konyhában életmód Melyik olajjal érdemes sütni? - Egészséges és praktikus megoldások a konyhában Az étolajok használata alapvető része a konyhai műveleteknek, azonban nem mindegy, hogy melyiket választjuk sütéshez vagy éppen salátákhoz. Az olajok hőstabilitása, tápértéke és egészségügyi hatásai mind befolyásolják, hogy milyen körülmények között érdemes használni őket. Nézzük, melyik olaj mire jó, és milyen alternatívákkal helyettesíthetjük őket! 2025. március 7. 14:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.