A kiállítás megnyitóján először Mátyus Károly, a Bakony Fotóklub elnöke köszöntötte a megjelenteket, külön kiemelve a Nimród fotóklub tagjait, akikkel, mint mondta régi jó kapcsolatot ápolnak innen Veszprémből.
Felidézte, hogy a fotózás hajnalán, még 1839-ben mutatták be Párizsban a dagerrotípiát Louis-Jacques-Mandé Daguerre és Nicéphore Niépce találmányaként, ez volt az első szabadalmaztatott fotográfiai eljárás a világon, ami hamar felkeltette az emberek érdeklődését. Rá egy évre Magyarországra is elért a híre az új képalkotási módszernek és 1840-ben itthon is elkészültek az első képek, amelyek mára sajnos elvesztek, de ez sem gátolta meg a fotózás népszerűségének terjedését.
Mátyus Károly elmondta, hogy a Bakony Fotóklubban kiemelt figyelmet szentelnek a Magyar Fotográfia napjára minden évben, egyesületük pedig továbbra is aktív és bár ma már nem szerveznek több tucat kiállítást egy évben, ahogy arra korábban volt példa, a minőségből továbbra sem adtak lejjebb és időről időre így is megmutatják a nagyközönségnek a képeiket.
A Nimród Fotóklub részéről Barbalics Nándor elnök köszöntötte a veszprémi közönséget, aki röviden bemutatta egyesületük történetét, ami elválaszthatatlan a Nimród vadászújság 1913-as alapításától. Ez az újság 1976-ban váltott át színes magazinná, akkor pedig komolyan felmerült, hogy az illusztrációkhoz jó minőségű, színes természetfotókra lenne szükség.
Ez az igény hívta életre a fotóklubot, aminek nagyon hamar 150 főre duzzadt a tagsága ma pedig a stílusirányzatok szerteágazó rendszerében szinte mindegyik képviseletéből vannak tagjaik, a dokumentalista műfajtól egészen az impresszionizmusig.
Hogy mikkel készültek Veszprémbe, azt egészen szeptember 22-ig ingyenesen meg lehet tekinteni az Agórában a Jutasi úti lakótelep kulturális központjában.