Az állatvédelem-pedagógiai módszerek szakirányú továbbképzés egyedülálló módon kínál lehetőséget a szakembereknek, hogy mélyrehatóan megismerjék az állatvédelem és az állatbarát szemléletmód oktatásának módszertanát, és ezáltal aktívan hozzájáruljanak az állatvédelmi ismeretek terjesztéséhez az iskolai nevelés és gyermekvédelem területén - olvasható Ovádi Péter, állatvédelemért felelős kormánybiztos Facebook-oldalán.
A Pannon Egyetem Humántudományi Kar új állatvédelem-pedagógus képzésére első ízben kerül sor, a mostani tanévben tíz jogi szakokleveles állatvédelmi szakember és öt állatvédelmi szakjogász kezdi meg tanulmányait. Emellett öt állatvédelmi szakállatorvos és szintén öt, az állatvédelem pedagógiájában jártas pedagógus részesül térítésmentes ösztöndíjas képzésben.
Az állatvédelem egyetemi oktatása kiemelten fontos, hiszen ezáltal a szakemberek mélyebb, átfogóbb tudást szerezhetnek, amely szükséges az állatok jogainak hatékony védelméhez és a komplex állatvédelmi problémák kezeléséhez. Az olyan területeken, mint a jog, az állatorvoslás vagy a pedagógia, az állatvédelem speciális ismereteket igényel, amelyeket csak magas szintű képzéseken lehet elsajátítani. Az egyetemi tanulmányok révén a hallgatók nemcsak elméleti, hanem gyakorlati tapasztalatokat is szereznek, így képessé válnak a modern állatvédelmi kihívások szakszerű kezelésére, ami hosszú távon elősegíti az állatok jólétének javítását és a társadalom szemléletváltását ezen a téren.
A képzések a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány támogatásával valósulnak meg, így biztosítva a szakemberek utánpótlását az állatvédelem különböző területein.