A premiert kedden sajtótájékoztatón harangozták be az alkotók a Veszprémi Állatkertben. A darab két rendezője, Módri Györgyi és Máté P. Gábor arról beszéltek, hogy – ahogy az az állatmesék esetében lenni szokott – a történet ezúttal is leginkább rólunk, emberekről szól, és arról, hogy az idősebb generációk gyakran mellőzve érzik magukat, méltatlanul bánnak velük, és ezért is fontos a tanmese, amely rávezeti a gyerekeket, hogy mennyi értéket találhatnak az idősebbekben. Egyúttal viszont a mese a nagyszülők korosztályát is megszólítja, és azt üzeni nekik: ne hagyják el magukat, keressenek új célokat, mert az élet rengeteg örömet tartogathat azután is, hogy a munkában megszolgáltuk az időnket.
A két színész most először mutathatja meg közösen, hogyan tudnak nagyszínpadra állítani egy darabot, amit ráadásul ők maguk írtak meg a közismert, ám igencsak vékonyka Grimm-történet alapján.
„Izgalmas, és egyben ijesztő feladat volt a rendezés, olyan folyamatba kerültünk bele, amiről korábban fogalmunk sem volt” – vallott az új szerepkör nehézségeiről Módri Györgyi. Hozzátette: ugyan Gáborral voltak elképzeléseik azzal kapcsolatban, hogyan alakítsák az egyes figurákat, alapvetően a szereplőgárda is aktívan részt vett az alkotó folyamatban. Olyannyira, hogy a szamarat alakító Cservenák Vilmos belekóstolt a háttérmunkákba is, az ő nevét ugyanis jelmeztervezőként is megtaláljuk a stáblistán. A darabhoz Óhidi Levente komponált saját zenét, míg Győri Ádám látványos 3D animációkkal keltette életre, amit a Máté P. Gábor – Módri Györgyi rendezőpáros megálmodott.