A bemutatón megjelenteket Porga Gyula polgármester köszöntötte. A városvezető beszámolt arról, hogy Solymosi László akadémikus vezetésével felállt a várostörténeti monográfia szerkesztősége, a közgyűlés pedig ötvenmillió forintot biztosított részükre a következő három évre, hogy elkészüljön a korszakos jelentőségű kiadvány. A polgármester megjegyezte: azt szeretné, ha az előttünk álló években rendszeresen szerveznének minikonferenciákat, ahol a közönség megismerheti a munkafolyamatot és az aktuális eredményeket.
A Szemle aktuális lapszámának tartalmát Földesi Ferenc mutatta be. A kötetben találunk egy tanulmányt Márkus József ezredeskapitányról, aki saját költségén építtette meg a mai Ranolder és Óváros tereket összekötő Diák lépcsőt. A Forrásközlés rovatban „Magyarország történeti, földirati s állami legujabb leirása” Veszprémet érintő részeit találjuk, melyeket soha nem publikálták, a kéziratok azonban szerencsére fennmaradtak. Szintén ebben a rendeletben találjuk Veszprém város erkölcsi s anyagi előhaladására megalkotott önkormányzati rendeletet 1853-ból.
A Közlemények rovatban folytatódik Kovács Győzőnek a Séd áradásait bemutató sorozata, Rainer Pál pedig Becske Adolf veszprémi fényképész első világháborús kuncsaftjainak történetét ismerteti. Őrsi Ágnes Gombor Józsefre, a villanyszerelő dinasztia tavaly elhunyt tagjára emlékezik: a család több generáción át fontos szerepet játszott Veszprém villamosításának történetében. Somfai Balázs pedig a város térképeit feldolgozó sorozatát folytatva ezúttal az úgynevezett címlapos térképek világába kalauzolja az olvasókat.
Sajnos a lapszámban ismét helyet kellett adni egy nekrológnak: Somfai Balázs írásában Csaby József Csaba karnagyról, énektanárról emlékezik meg.