Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 15. Albert, Lipót
Veszprém
3°C
2024. november 15. Albert, Lipót
Veszprém
3°C

Mesterségesen fagyasztanák újra a Jeges-tengert

2024. október 14. 11:20
A tudósok kicsiben már sikeresen tesztelték azt a módszert, amivel meg lehetne óvni az Északi-sarkvidéket.

A Jeges-tenger a globális felmelegedés miatt minden évtizedben 13 százalékkal kisebb lesz, ez pedig nem is olyan hosszú távon, az évszázad közepére azt jelentené, hogy a térség jégmentessé válik, ami katasztrofális következményekkel járna az egész bolygóra nézve, írja az Index a Wion News-ra hivatkozva.

A mérnökök most egy olyan eljárást dolgoztak ki, aminek során a téli időszakban a vékonyabb jégpáncélba lyukat fúrnának és szivattyúk segítségével hideg tengervízzel borítanák be a felszínt. Ez aztán ott megfagyna, így pedig mesterségesen vastagodna a jégpáncél, ami a reményeik szerint túlélné a nyári melegebb időjártást is.

A módszer feltalálói bizakodóak, hiszen kisebb tesztek során már sikerült eredményeket elérni, persze egészen más egy kisebb kontinensnyi területen is sikeresen alkalmazni mindezt.

vehir.hu
további cikkek
Drónhajóval gyűjtöttek adatokat a mesterséges intelligencia számára a Balaton kutatói Balaton Drónhajóval gyűjtöttek adatokat a mesterséges intelligencia számára a Balaton kutatói 2024. október 25. 12:17 Rokonszenvesnek és jó vezetőnek tartják a fiatalok a nárcisztikusokat közélet Rokonszenvesnek és jó vezetőnek tartják a fiatalok a nárcisztikusokat Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar kutatói új tanulmányukban azt vizsgálták, hogy van-e kapcsolat a nárcizmus, pszichopátia, machiavellizmus – és a társas elfogadás között serdülőkorban. Eredményeik szerint a nárcisztikus fiatalokat rokonszenvesebbnek és népszerűbbnek tartják kortársaik – közölte kutatási eredményeit az egyetem. 2024. október 22. 13:52 A mesterséges intelligencia elhozhat egy szép jövőt, de csak, ha kellő módon koordináljuk! mesterséges intelligencia A mesterséges intelligencia elhozhat egy szép jövőt, de csak, ha kellő módon koordináljuk! Co-evolúció, szingularitás, transzhumanizmus… csak néhány olyan fogalom, amik mostanra már kijutottak a tudományos értekezletek falain túlra is, és egyre többször megjelennek a közbeszédben, ha éppen a mesterséges intelligencia térhódítására terelődik a szó. Az Élő könyvtár előadás-sorozat keretében dr. Abonyi János, a Pannon Egyetem rektora segített eltájékozódni ebben a világban, előadásának pedig az egyik legfontosabb üzenete az volt, hogy félni nem kell, de a szemünket rajta kell tartani, hogy milyen irányba fejlődik a mesterséges intelligencia. 2024. október 15. 11:59 'A mesterséges intelligenciát az ember teszi jóvá, vagy rosszá!' mesterséges intelligencia 'A mesterséges intelligenciát az ember teszi jóvá, vagy rosszá!' Hogyan maradhat a mesterséges intelligencia hosszú távon hasznos az emberiség számára? Miért kulcsfontosságúak a jó minőségű adatok? Mit lehet tenni a deepfake ellen és mik azok a mesterséges intelligencia sandboxok? A kérdésekről Badinszky Áron jogász, az ELTE munkatársa, az MI jogi szabályozásának szakértője osztotta meg gondolatait. 2024. október 24. 22:29

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.