Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Akkordok szárnyán a veszprémi Szent Anna-kápolnában

2024. október 20. 14:57 // Forrás: Zatkalik András
Dobozy Borbála Liszt Ferenc-díjas csembalóművész lenyűgöző koncertének adott otthont október 18-án az 1724-ben épült – Veszprém legrégebbi, eredeti állapotában fennmaradt, barokk stílusú temploma – Szent Anna-kápolna.

Az érdeklődőket előbb Oberfrank Pál Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész, a Petőfi Színház igazgatója köszöntötte, aki elmondta, hogy a programot a Magyar Művészeti Akadémia Veszprémi Regionális Munkacsoportja szervezte a „Minden, ami művészet”, két hónapon át tartó rendezvény zenei elemeként. Szólt arról is, hogy a mintegy másfél éve alakult szervezete több tagozatból – építőművészet, népművészet, irodalom, film- és zeneművészet – áll, ennélfogva rangos helyet foglal el a dunántúli (Veszprém-Balaton) régió területén.

A zene evangelizál – mondta köszöntőjében Darnai János atya, a Padányi Katolikus Iskola lelki igazgatója – és segít az Istenhez térni. Római tanulóéveim alatt – emlékezett vissza – találkoztam először csembalóval, s azonnal magával ragadott a hangja, így mi sem természetesebb, hogy örömmel adtam helyet a művésznőnek és hangszerének…

Dobozy Borbála (a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja) igazán változatos repertoárral érkezett Veszprémbe: a régmúlt nagyjaitól napjaink zeneszerzőinek muzsikáját szólaltatta meg virtuóz játékával. Holló Máté ott ült a hallgatóság soraiban, s láthatóan jólesett neki, hogy a művésznő maga mellé hívja egy ölelésre a kortárs zene egyik legeredetibb szerzőjét, miután meditatív darabját végighallgatta.

A továbbiakban Dobozy Borbála Scarletti, Bach és Händel muzsikájából válogatott. A tiszta akusztikájú kápolna nézőterén ezúttal felzúghatott a vastaps.

A koncert végén a művésznő az érdeklődőknek aprólékosan bemutatta csembalóját, mely a maga kategóriájában egy hangzásában, kivitelezésében, színharmóniájában igazi remekmű.

vehir.hu
további cikkek
Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? A karácsony a szeretet, a béke és az összetartozás ünnepe, amelyet világszerte eltérő szokásokkal ünnepelnek. Bár gyökerei a keresztény hitvilágból származnak, a különböző kultúrák sokszínűsége számos egyedi hagyományt hozott létre. ma 16:18 Karácsonyi ízek a világ körül Karácsonyi ízek a világ körül A karácsony nemcsak a szeretet és a családi összejövetelek ünnepe, hanem a gasztronómiai kalandoké is. Ahány ország, annyi szokás – és ez különösen igaz az ünnepi asztalokra. A helyi kultúra, történelem és ízvilág keveréke teszi egyedivé a karácsonyi ételeket, amelyek gyakran generációról generációra öröklődnek. Szerkesztőségünk most képletesen elutazott a világ különböző nemzeteinek ünnepi konyháiban, hogy megismerjük, milyen fogások varázsolják felejthetetlenné az ünnepeket! tegnap 17:29 Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve kultúra Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve 2024. december 18. 13:51 A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A magyar gasztronómia öröksége az identitásunk egyik legszínesebb és legizgalmasabb területe, amely generációk történeteit hordozza magában. Bélafi László két recepteskötete, az „Ükanyám Békebeli Süteményei” és a Réthy Erzsébet receptjeit bemutató második kötet egyaránt tisztelgés a múlt előtt és kísérlet arra, hogy a hagyományok a modern kor eszközeivel újjáéledjenek. 2024. december 18. 17:18

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.