Idén már tizenkilencedik alkalommal szervezte meg a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) a Príma Gálát Veszprémben, amit még az azóta elhunyt Demján Sándor alapított saját vagyonából a kétezres évek elején. Nem véletlen, hogy a gála elején az alapító vállalkozó életéről is levetítettek egy kisfilmet, felidézve, hogy üzleti sikerei mellett számos alkalommal támogatott olyan jótékony célokat, amivel a hazai tudományos és kulturális életet hivatott erősíteni, kiváltképp az ebben munkálkodók megbecsülését.
Ennek a szellemében hozta létre a Prima-díjakat is, amit Demján Sándor 2018-as halála után az utódjai is folytattak.
A veszprémi gála kezdetén Gazsi Attila, a VOSZ országos elnökhelyettese és veszprémi elnöke köszöntötte az egyetemen megjelent helyi vállalkozókat és támogatókat. Beszédében rávilágított arra, hogy a rendezvény célja a tehetség, a kreativitás és a kitartás bemutatása.
Külön kitért azokra a vállalkozókra, akiknek a támogatásával megvalósulhat évről évre a gála. Mint fogalmazott
az igazi érték nem csak a gazdagságban, hanem a szellemi kincsekben rejlik.
Utalva arra, hogy Prima-díjjal azokat a személyeket tüntetik ki, akik a saját területükön – vállalkozás, kultúra, média, vagy éppen sport – kimagasló eredményeket értek el, amivel a nemzet értékeit is gyarapították.
„Ez a gála egy közösségi ünnep, ahol nem csak az egyéneket, hanem a szellemiségüket is ünnepeljük.
Mondta Gazsi Attila.
A gála további részében a díjak átadására került sor.
2024-ben a Vármegyei Év Vállalkozója-díjakat Reisinger Győző, a Locargo Kft. ügyvezető igazgatója, Pápai Enikő az „Enikővel mentesen” pékség, delikát kisbolt és fagyizó tulajdonosa, Mogyorósi Tamás az Alap Inspektor Kft. ügyvezető igazgatója és Farkas Balázs, a Készenlét Zrt. tulajdonosa kapták.
A gálán külön kiemelték Fazekas Bálintot, a Vöröskő Kft. ügyvezető igazgatóját, aki Veszprém vármegyét képviselve veheti majd át az Országos Év Vállalkozója elismerést a VOSZ elnökségétől december elején Budapesten, a Művészetek Palotájában rendezett Vállalkozók Napján, viszont a veszprémi gálán elöljáróban is megkapta a tapsot.
Ezután a 2024. évi Veszprém a „Magyar ismeretterjesztés és média” kategóriában a Veszprém megyei Prima Díj 2024. évi nyertese: Somody Zsuzsanna megyei Prima Díjak átadása következett, ahol elsőként "Magyar Tudomány" kategóriában Dr. Bujdosó László kapta az elismerést.
Dr. Bujdosó László főorvos Kecskeméten született, Szigetváron végezte iskoláit, majd 1978-tól a leningrádi orvostudományi egyetem hallgatója lett, ahol speciális képzésben részesült a társadalom orvostan, népegészségügy, megelőzés területén, valamint az egészségügyi ellátás szervezési, gazdasági, egészségpolitikai vonatkozásaiban. Somogy, majd Veszprém megyei KÖJÁL osztályvezető főorvosa, 1995-től Veszprém megyei, 2004-től országos, majd regionalis tisztifőorvos feladatát látta el. 2010-től vezeti a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház Kórházhigiénés Osztályát. Nem alábecsülve korábbi tisztiorvosi tevékenységét a PRIMA Díjra elsősorban a megyei kórházban végzett kimagasló munkájáért terjesztették fel.
A higiénia szó hallatán mindenkinek elsőként a tisztaság és a takarítás jut eszébe és valóban ez az alapja, a kiindulópontja a kórház esetében is. Célja a kórházi- nozokomiális - fertőzések megelőzése, a behurcolt, vagy belterjes többnyire a szokásos gyógyszereknek ellenálló kórokozók folyamatos felderítése, izolálása és a kórházi járványok megakadályozása, védőoltások szervezése a betegek és dolgozók körében.
A műtétekhez, az invazív beavatkozásokhoz sterilitás biztosítása, higiénés eljárásrendek kidolgozása, betanítása, ellenőrzése, a menedzsment döntéselőkészítő munkájának szakmai támogatása is sokrétű feladatának része. Elismertségét és elfogadottságát tükrözi Szakmai Vezető Testületi elnöksége is.
Az ellenálló képesség szempontjából az egyik legesendőbb betegcsoportot ellátó veszprémi koraszülött intenzív osztály 2021-ben a Medicina Fórum Generali Medicina Különdíját az országos viszonylatban legalacsonyabb nozokomiális véráramfertőzés előfordulás alapján nyerte el, mely magasszintű, folyamatos kórházhigiénés ellátás nélkül elképzelhetetlen lett volna.
A Covid világjárvány az intézményen belül is folyamatos, az aktuális helyzethez igazodó átszervezéseket, szinte napról napra változtatásokat igényelt, melynek fő szakmai szervezője, sikeres irányítója volt.
Míg az orvosok többségét a közvetlen, személyes gyógyító munkája által ismerjük és értékeljük, a kórházhigiénikus a köz számára szinte láthatatlan- és addig jó, amíg ez így is marad.
A „Magyar ismeretterjesztés és média” kategóriában a Veszprém megyei Prima Díj 2024. évi nyertese Somody Zsuzsanna volt.
Somody Zsuzsa televíziós szerkesztő, médiapedagógus, a Veszprém Televízió kereskedelmi vezetője.
Miután tanítói és óvodapedagógusi diplomáit megszerezte, Veszprémben kezdett el dolgozni. Hamarosan a Dózsavárosi, majd az Egry Úti Óvodák talán legnépszerűbb óvónénije lett, aki teljes odaadással, sokak szerint fanatikus lelkesedéssel végezte hivatását. Itt figyeltek fel rá az akkori Városi Televízió munkatársai, akik 1990-ben lehetőséget adtak neki rendszeres gyermekműsor készítésére. A Kukkantó című gyermekműsor 34 éve folyamatosan képernyőn van a Veszprém Televízió, és más országos csatornák műsorán - ez alighanem a televíziózás történetében is rendkívüli siker.
A Helyi Érték-díjas műsor bepillantást nyújt a természet, a technika, a gyermekirodalom, a zene – és a színház világába. A műsor háttereként megalakult Kukkantó Baráti Kör Egyesület nonprofit szervezet – melynek alapító elnöke. A szervezet olyan közszolgálati munkát is végez, mint például a Megyei Kórház gyermekosztályának támogatása, és egyéb jótékonysági projektek megvalósítása.
Zsuzsa Veszprém meghatározó kulturális kiválóságait, mint a Mendelssohn Kamarazenekar, Veszprémfest, Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar, Kabóca Bábszínház, televíziós producerként segítette hozzá, hogy munkájuk nagy nyilvánosság előtt is figyelmet kapjon, és sok tekintetben járult hozzá ezen kulturális értékek meggyökerezéséhez városunkban, régiónkban.
2019-ben Somody Zsuzsának, mint a Veszprém Televízió kereskedelmi műsorokért felelős szerkesztőjének a város közéletében, a közösség javára kifejtett példamutató munkája elismeréseként Veszprém Megyei Jogú Város Közgyűlése „Pro Urbe” érdemérmet adományozott.
„Magyar Oktatás és Köznevelés” kategóriában, a Veszprém megyei Prima Díj 2024. évi nyertese Mozsdényi György.
Mozsdényi György Miklós a Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola nagybőgőtanára, a Mendelssohn Kamarazenekar alapító tagja, a Nyírettyű Népzenei Együttes nagybőgőse.
1979-ben érettségizett a Lovassy László Gimnáziumban, majd diplomáját 1985-ben szerezte meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Debreceni Tagozatán. 1985-ben rész vett a Kováts Péter vezette Veszprémi Vonósegyüttes - 1994 óta Mendelssohn Kamarazenekar - megalapításában, ahol 4 évtizedig folyamatosan vezette a nagybőgő szólamot.
Előadóművészi tevékenységét kiválóan kamatoztatta az oktatásban, hiszen 1986-tól a Csermák Antal Zeneiskola mellett a Lovassy László Gimnázium és Zeneművészeti Szakközépiskolában is tanított, nagybőgőt és kamarazenét, egészen a konzervatórium fennállásának végéig. Első konzis növendéke a tapolcai származású Vass Anikó, Pege Aladár osztályába nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneakadémiára, majd a magyar Állami Operaház Zenekarának nagybőgőse lett. Ezt követően Mozsdényi György valósággal ontotta a jobbnál jobb bőgős tanítványokat, akik közül sokan szintén zeneakadémisták lettek, ma pedig az ország vezető zenekaraiban és a világ neves koncerttermeiben játszanak.
Meghatározó tagja a Veszprém vármegyében több, mint 40 éve működő Nyírettyű Népzenei Együttesnek, mellyel a megye 13 felnőtt- és gyermektáncegyüttesét, pávakörét kísérték számtalan szereplésen és minősítőversenyen, a zenekar különleges színfoltja megyénk zenei életének. Hogy mitől jó egy tanár, mi Mozsdényi tanár úr - azaz Gyuri bácsi nagy titka? Ha ezt nem is tudjuk pontosan, van, ami viszont egyértelmű: kezei alól csak úgy potyognak a jó bőgősök.
Humora és memóriája legendás, ahogy művész-tanári hivatásához való hűsége is. Nem varázsol, csak tanít, és ott terem a pályán a sok-sok kiváló bőgős.