Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 24. György
2025. április 24. György

Női kézilabda BL: A Ferencváros először nyert a CSM Bucuresti otthonában

2024. november 10. 20:19 // Forrás: MTI
A Ferencváros 28-26-ra nyert Pásztor Noémi csapata, a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, vasárnap.

Eredmény, csoportkör, 7. forduló, A csoport:
CSM Bucuresti (román) - FTC-Rail Cargo Hungaria 26-28 (16-15)
lövések/gólok: 50/26, illetve 47/28
gólok hétméteresből: 8/6, illetve 2/2
kiállítások: 12, illetve 8 perc

A vendégek keretéből Böde-Bíró Blanka, Szöllősi-Zácsik Szandra és Hársfalvi Júlia hiányzott, a hazaiaknál többek között Cristina Neagu nem játszott.

Meglehetősen hullámzóan alakult az első félidő: kettesével-hármasával-négyesével szerezték góljaikat a csapatok, egyszer pedig kényszerszünetet kellett tartani az eredményjelző meghibásodása miatt. Elizabeth Omoregie az első tíz percben négy alkalommal talált be a bukarestieknél, és a folytatásban is hasznosan kézilabdázott. Az FTC háromgólos hátrányt követően egyenlített, sőt a vezetésért is támadhatott, de nem járt sikerrel, a CSM pedig 16-15-ös előnyben volt a szünetben.

A 15. percet követően a 42. percben vezetett ismét a magyar bajnoki címvédő (19-18), amelynek némileg javult a védekezése, Laura Glauser pedig remekül védett. Csapata Klujber Katrin vezérletével két 3-0-s sorozatot produkált és 23-20-ra ellépett, majd felváltva estek a gólok, ami a vendégeknek kedvezett. Már két perc sem volt hátra, amikor Emily Bölk betalált, ezzel biztosította a Ferencváros számára a győzelmet.

Klujber Katrin 11 góllal, Laura Glauser 14 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Omoregie nyolcszor, Alina Grijseels hatszor talált be, Gabriela Goncalves Dias Moreschi 12, Daciana Hosu három védéssel zárt.

A két csapat 12. alkalommal találkozott egymással tétmeccsen, kilenc román siker mellett negyedszer győzött az FTC, amely hat vereség után először nyert a CSM otthonában.

A hat győzelemmel és egy vereséggel csoportja második helyén álló FTC egy hét múlva a CSM Bucuresti-et fogadja Érden. Az öt sikerrel, egy döntetlennel és egy vereséggel csoportjában első helyezett, címvédő Győri Audi ETO KC ugyancsak jövő vasárnap Korsós Dorina együttese, a román Rapid Bucuresti otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

A csoportok első két helyezettje közvetlenül a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutnak.

szombaton játszották:

B csoport: Győri Audi ETO KC-Rapid Bucuresti (román) 31-20 (16-11)

vehir
vehir
vehir
vehir.hu
további cikkek
gy
gy
gy
Női kézilabda BL: Vámos, illetve a Győr és a Ferencváros egy-egy légiósa is a hét csapatában Vámos Petra, a Metz irányítója, valamint a címvédő Győri Audi ETO és a Ferencváros egy-egy légiósa is bekerült a hét álomcsapatába a női kézilabda Bajnokok Ligájában. 2025. április 22. 11:35
IMG_8457
IMG_8457
IMG_8457
Női kézilabda BL: Döntetlent játszott a negyeddöntő első mérkőzésén Dániában a Ferencváros A magyar bajnoki címvédő Ferencváros 27-27-es döntetlent játszott a dán Odense vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc vasárnapi első mérkőzésén. 2025. április 20. 19:15
vam
vam
vam
Női kézilabda BL: Nyolc Vámos-góllal nyert a Metz Az Európa-bajnoki bronzérmes Vámos Petra nyolc góllal járult hozzá a Metz HB 29-26-os győzelméhez a szintén francia Brest Bretagne otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén. 2025. április 19. 20:41
gy
gy
gy
Női kézilabda BL: Egygólos előnyben a Győr a negyeddöntőben A címvédő Győri Audi ETO KC 25-24-re nyert az előző idényben ezüstérmes német HB Ludwigsburg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton. 2025. április 19. 18:23

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.