Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 21. Olivér
Veszprém
5°C
2024. november 21. Olivér
Veszprém
5°C

A Híd a Városért képviselői megfogalmazták elvárásaikat a következő önkormányzati ciklusra

ma 14:09
A Híd a városért képviselőcsoport – Hartmann Ferenc, Katanics Sándor és Somfai Attila képviselő-  a veszprémi önkormányzati ciklusra vonatkozó terveit és elvárásait ismertette egy sajtótájékoztatón. 

A képviselők célja, hogy minden veszprémi otthon érezhesse magát a városban, miközben Veszprém versenyképessége, lakhatási körülményei, valamint szociális és közlekedési infrastruktúrája is jelentős fejlődésen megy keresztül, mondták a szerdai sajtóeseményen.

A képviselőcsoport szerint az önkormányzat felelőssége, hogy az elkövetkezendő időszakban olyan ügyeket képviseljen, amelyek a veszprémi lakosok érdekeit szolgálják.

Fő infrastrukturális elvárások

A képviselőcsoport hangsúlyozta négy nagy jelentőségű infrastrukturális projekt fontosságát:

A belső körút hiányzó szakaszának megvalósítása: A Séd fölött átívelő új híd tervei már 2005-ben elkészültek, de a projekt még mindig nem kezdődött el. A képviselők elvárják, hogy az önkormányzat az elkövetkező ciklusban elindítsa a beruházást.

A 8-as főút korszerűsítése: A nyugati szakaszon több mint 4,5 kilométeres szakaszon 60 km/órás sebességkorlátozás van érvényben. A kormány leállította a különszintű csomópontok megépítését, a képviselőcsoport azonban úgy véli, hogy elfogadhatatlan így a jelenlegi infrastruktúra egy olyan város számára, amely korábban Európa Kulturális Fővárosa volt.

A 82-es főút Gyulafirátótot és Kádárfát elkerülő szakaszának megépítése: Bár a tervek már 2008-ban elkészültek, érdemi előrelépés azóta nem történt. Ez különösen problémás a Gyulafirátót határában épülő katonai bázis miatt, ezért sürgetnék az út fejlesztését.

A volt szentkirályszabadjai repülőtér hasznosítása: A repülőtér gazdasági lehetőségeire nincs hasznosítási koncepciója jelenleg.

A gazdasági társaságok működésének átalakítása

A képviselők kritizálták az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok jelenlegi struktúráját, amely szerintük túlburjánzó és átláthatatlan. Javaslatuk szerint átfogó racionalizálásra lenne szükség, amely során az ellenzék képviselői is helyet kapnának a felügyelőbizottságokban.

A zöldenergia és fenntarthatóság prioritása

A képviselőcsoport hangsúlyozta a zöldenergia fontosságát, és kiemelték, hogy az önkormányzatnak nagyobb szerepet kell vállalnia a megújuló energiaforrások elterjesztésében. Szerintük a városnak példát kellene mutatnia a zöldenergia alkalmazásában, például napelemek telepítésével az önkormányzati intézmények épületein, valamint az elektromos töltőállomások hálózatának bővítésével.

Lakhatás és szociális ellátás fejlesztése

Veszprém jelenleg sereghajtónak számít a megyei jogú városok között a bérlakások számát tekintve. A képviselők célja, hogy a ciklus végére legalább 200 új bérlakás épüljön, elsősorban olyan projekteken keresztül, amelyek új épületek kialakításával járnak. Ezek a bérlakások nemcsak a fiatalok, hanem az orvosok, pedagógusok és más, nélkülözhetetlen szakemberek számára is vonzóbbá tennék a várost.

A bölcsődei férőhelyek bővítése szintén kiemelt elvárás, különösen a dinamikusan fejlődő városrészekben, mint Gyulafirátót. A képviselők szerint a város lakosságának elöregedése miatt az idősek számára biztosított szociális ellátások minőségi és kapacitásbeli fejlesztése is elengedhetetlen.

Sport és közösségi értékek

A képviselők javasolták egy mini sportmúzeum létrehozását, amely a városhoz kötődő olimpiai és sporteredményeket mutatná be, ezzel is erősítve a város sportfővárosi identitását. Ezen kívül fontosnak tartják, hogy az önkormányzat átláthatóbban támogassa a helyi sportklubokat, és a kézilabdát üzemeltető gazdasági társaságban is legyen felügyelőbizottsági helye.

Médiacentrum létrehozása

A sajtótájékoztatón élesen bírálták a helyi önkormányzati médiát, amely szerintük a közpénzek felhasználásának átláthatatlansága miatt nem tudja megfelelően ellátni a közérdekű tájékoztatást. A képviselőcsoport szorgalmazza, hogy az önkormányzat átláthatóbb finanszírozást és működési stratégiát dolgozzon ki egy médiacentrum működésére, hogy az ne csupán egy szűk politikai érdekeket szolgáló orgánumként működjön, hanem a veszprémiek hiteles tájékoztatását segítse elő.

A Híd a városért képviselőcsoport említést tett arról is, hogy az önkormányzatnak nagyobb figyelmet kell fordítania arra, hogy a város lélekszáma ne csökkenjen tovább, ahogy az elmúlt évtizedben történt. A képviselők szerint ehhez elengedhetetlen a helyi lakhatási, közlekedési és szociális problémák megoldása, valamint a városvezetés átláthatóbb, kiegyensúlyozottabb működése.

A sajtótájékoztató végén a képviselők ígéretet tettek arra, hogy a következő ciklus során is aktívan képviselik a veszprémiek érdekeit, és mindent megtesznek azért, hogy a város élhetőbb és vonzóbb legyen minden generáció számára.

Lapunk kérdésére azonban, hogy az időközi választáson, a 12. választási körzetben, – amely Csererdő, Dózsaváros és Jutaspuszta lakosait érinti- ennek fényében indítanak-e jelöltet, nem kaptunk érdemi választ, mert - Hartmann Ferenc nyilatkozata alapján - végleges döntést még nem hoztak ezügyben.

Balogh Dóra
Szalai Csaba

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.