Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Az állatok boldog karácsonyáról gondoskodtak a Deák iskola diákjai

2024. december 16. 21:49
Hosszú sorban indultak el diákok a Deák Ferenc Általános Iskolából szombaton, egyenesen a Pumi Állatvédelmi Kompetencia Központ felé, hogy átadják az összegyűjtött eledelt és tisztítószereket a menhelyként is szolgáló központnak. A Deák iskolában állatvédelmi intézményként nem ez volt az első olyan akció, ahol a négylábúaknak segítettek.

Éppen a Pumi egyéves születésnapján látogatták meg a Deák Ferenc Általános Iskola 3. és 4. osztályos tanulói a központot, ahová a tanulók és szüleik által összegyűjtött kutya- és macskaeledeleket, valamint tisztítószereket vittek adományként.

A lakótelepi iskola állatvédelmi intézményként egyébként is nagy hangsúlyt fektet a tudatos állattartás és az állatvédelem oktatására már az alsó tagozattól kezdve. A mostani sem az első alkalom volt, hogy jótékony felhívást intéztek a szülők felé, hogy az iskola segítségével támogassák valamelyik helyi menhelyet, mondta el Földesiné Pethe Andrea, az iskola tanítója, mentálhigiénikus, aki hozzátette még, hogy az ilyen adományozás a lelki fejlődésben is sokat segít a gyerekeknek. Egyrészről megtanulják, hogy az adományozás önmagában is jó érzés, másrészről pedig az állatvédelemről is hasznos információkat szerezhetnek a Pumi segítségével.

A kompetencia központban amellett, hogy folyamatos edukációs munka is zajlik az állatvédelem területén, jelenleg negyven kutya várja, hogy gazdára találjon. Az egyéves működésük alatt pedig már ötven állatnak sikerült megtalálni a gondoskodó családját.

Jakabné Kiss Éva, a Deák iskola állatasszisztált fejlesztőpedagógusa a helyszínen elmondta, sok esetben már a gyermekek nevelik a szüleiket felelős állattartásra, ez annak is köszönhető, hogy sok helyen már az óvodában találkoznak az állatvédelem témájával, ami aztán egészen középiskoláig elkíséri őket.

vehir.hu
Vámosi Patrik
további cikkek
Már pályázható a 2025-ös Állatvédelmi Ösztöndíj – rekordszámú állatvédelmi szakember kap támogatást a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítványtól Közös ügyünk az állatvédelem Már pályázható a 2025-ös Állatvédelmi Ösztöndíj – rekordszámú állatvédelmi szakember kap támogatást a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítványtól A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány meghirdette 2025. évi Állatvédelmi Ösztöndíjprogramját, melynek célja, hogy támogatást nyújtson az állatvédelemben tevékenykedő vagy e területen elkötelezett szakemberek számára felsőfokú képzéseik finanszírozásához. Míg tavaly 25 fő részesülhetett támogatásban, idén már 42 fő számára biztosítja az Alapítvány az ösztöndíjat.   2025. július 14. 11:09 MÁR HÁROMFÉLE ÁLLATVÉDELMI SZAKJOGÁSZKÉPZÉS INDUL 2025 ŐSZÉN MAGYARORSZÁGON állatvédelem MÁR HÁROMFÉLE ÁLLATVÉDELMI SZAKJOGÁSZKÉPZÉS INDUL 2025 ŐSZÉN MAGYARORSZÁGON A 2025/26-os tanév őszi félévétől három különböző tematikájú szakjogászképzés válik elérhetővé Magyarországon, amelyek mindegyike az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző és Módszertani Központjának szakmai közreműködésével jön létre – közölte az egyetem. 2025. július 8. 14:28 1000 mentett kutya rehabilitációját segíti elő a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány által támogatott hidroterápiás eszköz, amely az Akela Kutyás Központ és Uszodában érhető el Közös ügyünk az állatvédelem 1000 mentett kutya rehabilitációját segíti elő a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány által támogatott hidroterápiás eszköz, amely az Akela Kutyás Központ és Uszodában érhető el Az Akela Kutyás Sport Egyesület speciális, víz alatti futópada sérült, beteg vagy műtét után lábadozó kutyák gyógyulását segíti. Az eszköz beszerzését a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány támogatta, ezzel is tehermentesítve a civil állatvédő szervezeteket. A támogatásnak köszönhetően az Akela vállalta, hogy 5 év alatt 1000 mentett kutya számára térítésmentesen biztosítja a rehabilitációs kezelést. 2025. július 4. 13:23

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.