Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Együtt Veszprémért: hátrányba hozza a veszprémi vállalkozókat az önkormányzat

2025. január 14. 11:47
Az építményadó emelésével a környékbeli településeken működő vállalkozásokkal szemben hátrányba kerültek a veszprémiek – erről beszélt Adamecz Zoltán önkormányzati képviselő és Varga József képviselőjelölt keddi sajtótájékoztatójukon.

Adamecz Zoltán hangsúlyozta: a jelenlegi gazdasági környezet eleve nagy kihívás elé állítja a vállalkozásokat, a megrendelésekkel és bevételek csökkennek, a terhek azonban nőnek: az építményadót az infláció mértékét meghaladóan emelte az önkormányzat. A képviselő hozzátette: mindeközben a lakosságot látszólag védi a városvezetés azzal, hogy a kommunális adó jelentősebb mértékű emelésétől elzárkózik, vagyis minden terhet a vállalkozásokra helyez.

Adamecz Zoltán, Varga JózsefAdamecz Zoltán, Varga József

Ez azonban kontraproduktív a képviselő szerint: egyfelől a vállalkozások árképzésükben meg fog jelenni a plusz kiadás, amit végső soron így is, úgy is a fogyasztók fizetnek majd meg, másfelől pedig elveheti a vállalkozók kedvét attól, hogy Veszprémben működjenek. Dózsavárosban, ahol a hétvégén időközi önkormányzati választást rendeznek, az Együtt politikusa szerint szemmel láthatóan eltűnnek a szolgáltatók, miközben a környező településekre, ahol jóval kedvezőbb feltételek várják őket, sorra érkeznek az új cégek, köztük tőkeerős multik is. 

Varga József, a politikai közösség képviselőjelöltje arról beszélt, hogy az önkormányzatnak a veszprémi vállalkozásokat kellene támogatnia, ehelyett a vendégmunkások egyre nagyobb jelenlétét erősítik. Varga szerint ezt mutatja az is, hogy a Szakipark szálláshelyeit távol-keleti munkavállalók foglalják el. Mint mondta, megválasztása esetén azért dolgozna, hogy kedvező feltételekkel élénkítse a gazdaságot és a vállalkozási kedvet Veszprémben.

Schöngrundtner Tamás
Vámosi Patrik
további cikkek
Nemesvámosi Lencse- és Hurkafesztivál – ahol ízek és hagyományok találkoznak közélet Nemesvámosi Lencse- és Hurkafesztivál – ahol ízek és hagyományok találkoznak Ha van olyan fesztivál, ahol a füst, az ízek és a jókedv összefonódnak, akkor az a Nemesvámosi Lencse- és Hurkafesztivál. Évről évre egyre nagyobb tömegeket vonz, és nem véletlenül: a falusi vendégszeretet, a hagyományos receptek és a közösségi élmény itt olyan kombinációt alkotnak, amelyet egyszerűen nem lehet kihagyni. ma 21:56 Orbán Viktor: Magyarország a konzervatív politika laboratóriuma közélet Orbán Viktor: Magyarország a konzervatív politika laboratóriuma Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Madridban, a Patrióták Európáért pártcsalád csúcstalálkozóján arról beszélt, hogy Magyarország az elmúlt tizenöt évben a szabad, konzervatív és keresztény értékrenden alapuló országgá vált. ma 15:32 „Ma is megállok a padnál, ahol régen éjjelente aludtam” közélet „Ma is megállok a padnál, ahol régen éjjelente aludtam” A Veszprémi Érseki Főiskolán közönségtalálkozóval egybekötött filmvetítést szerveztek. A Szabadító című dokumentumfilm rávilágít, a bűnözés és a drogok világából van kiút. ma 18:14 Miért olyan jók az osztrákok borászatban? bor Miért olyan jók az osztrákok borászatban? Elcsépelt közhelynek tűnik, mégis van igazságtartalma, hogy a magyar borok világhíresek… Magyarországon. Ezzel szemben a sógorok pincészeteiben készült borok a világ szinte bármelyik szegletében felbukkannak elegánsabbnál elegánsabb éttermekben és borbárokban. Csütörtök este a veszprémi Wine&Vinyl hagyományos borklubjában Ausztria borai kerültek terítékre, ráadásul az egyik legilletékesebb személy tolmácsolásában. A Zöld veltelini és a Rajnai rizling társaságában pedig kiderült, mit lenne érdemes ellesni egykori monarchiabeli társunktól. ma 12:21

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.