Szociális ágazat-szakmai előadás
Szerdán szakmai konzultációra hívta a kamara a szociális ágazatban dolgozó bölcsödei és óvodai dolgozókat, hogy a mindennapi munkájukhoz kapjanak támogató információkat, tudást. A központi téma a koragyermekkori fejlődés eltérései voltak, amely keretén belül Dr. Soós Hajnalka, csecsemő- és gyermekgyógyász, endokrinológus szakorvos tartott előadást a gyermekkorban jelentkező endokrin eltérésekről, a kóros soványság, elhízás és növekedési zavarok, valamint a cukorbetegség témakörökben. Andóné Horváth Erzsébet, integrált szülő-csecsemő és kisgyermek kozunlens pedig a koragyermekkori regulációs zavarokra mutatott rá, és kihangúlyozta előadásában, hogy a gyermekek testi és lelki fejlődése szorosan összefügg, így az esetleges eltérések korai felismerése kulcsfontosságú a megfelelő támogatás és beavatkozás szempontjából. Fontos üzenetként fogalmazódott meg a szakmai rendezvényen, hogy az érzelem- és viselkedésszabályozás nehézségei sok kisgyermeknél jelentkezhetnek, és kulcsfontosságú, hogy a bölcsődékben, óvodákban dolgozók felismerjék a jeleket és támogató módon tudjanak reagálni.
Szakmai workshop a lábápolás és a diabétesz összefüggéseiről
Szombaton szintén a kamara szervezésében tartották meg azt a szakmai workshopot, ami a pedikűrös és lábápoló szakemberek számára nyújtott értékes elméleti és gyakorlati ismereteket. A rendezvény középpontjában a cukorbetegség szövődményeinek megelőzése, az étrendi szempontok, a speciális lábápolási technikák, valamint az intelligens kötszerek alkalmazása állt.
A program nyitányaként Dr. Varga Gábor főorvos tartott előadást, amelyben rávilágított a diabétesz jelenlegi helyzetére és a megelőzés fontosságára. Kiemelte, hogy a megfelelő odafigyeléssel és szakértelemmel jelentősen csökkenthetők a cukorbetegség súlyos szövődményei. Ezt követően Szirbek Éva diabetikus osztotta meg tapasztalatait a résztvevőkkel, részletesen bemutatva az étrend szerepét a diabétesz kezelésében.
A nap további részében a cukorbeteg láb szakszerű ápolására és az intelligens kötszerek használatára fókuszáló előadások következtek. A szakértők hangsúlyozták, hogy a diabétesz világszerte egyre több embert érint, és annak szövődményei – különösen a diabéteszes láb – komoly kihívásokat jelentenek mind az egészségügyi dolgozók, mind pedig a lábápoló szakemberek számára.
A tartalmas szakmai nap során a résztvevők nemcsak értékes tudással gazdagodhattak, hanem lehetőségük nyílt különféle professzionális lábápolási termékek és eszközök beszerzésére is.