A sportvezető a Testnevelési Egyetemen (TF) rendezett eseményen megtisztelőnek nevezte, hogy a "sporttudomány alma materében" köszöntheti az OTDK-n résztvevő hallgatókat. Kiemelte, az itt előadók feladata az lesz, hogy a most még csak lehetőségekből a jövőben - a munkájuk által - valóság legyen.
Látjuk, hogy a sport világában a magyar sport akkor tudja az eredményességét fenntartani, megőrizni, vagy még előkelőbb helyre juttatni magát, ha a sporttudomány napi szinten segíti annak munkáját, fejlődését
- jelentette ki Schmidt Ádám.
Az államtitkár hozzátette, sem a közösségi, sem a versenysport nem fog tudni fejlődni a tudomány nélkül, sőt, le fog maradni.
Schmidt Ádám egy példával élve arról is beszélt, hogy volt egy olyan innováció, ami ugyan fejlesztette a gyerekek képességeit, de nem tudták alátámasztani, hogyan.
Ekkor belépett a sporttudomány és alátámasztotta, hogy az adott innováció miként hat a gyerekek kognitív képességére. A tudomány belépésére volt szükség ahhoz, hogy az adott innovációt utána úgy lehessen fejleszteni, hogy az konkrét elvárásoknak megfeleljen a gyerekek fejlesztése kapcsán"
- fejtette ki az sportvezető, aki szerint "aki a sporttudományra teszi a jövőjét, az az egyik legjobb helyre teszi.
Kiemelte, a sportállamtitkárság által létrehozott LA10 programot, amelynek célja, hogy a sportvezetés fókuszáltan, koncentráltan együtt tudjon működni a TF-fel, illetve olyan szervezetekkel, amelyek tudják segíteni a sportvilág tudományos fejlődését.
Egy űrhajós egyszer azt mondta, a legnagyobb kérdésekre további kérdések adják meg a választ. Azt kívánom minden előadónak, hogy találjanak minél több kérdést, és azokra válaszokat vagy további kérdéseket, ezzel segítve a magyar sportot, ezáltal a magyar társadalmat.