Ebből az alkalomból retro-focit is szervez Csík Ferenc megyei sportigazgató, aki nem mellesleg a legtöbb első osztályú meccset is játszotta az öt év alatt, s a válogatott mezt is magára húzhatta.
Valóban ez a hét az előző huszonöt évről szól – mondta Csík Ferenc. Ennek első állomása, hogy csütörtökön a városi önkormányzat segítségével és támogatásával a németországi Bottropba utazik az az együttes, amely a sportág történetében először kiharcolta a legmagasabb osztályba jutást. A testvérvárosban a tervek szerint három mérkőzést játszunk, s ezzel útjára indul a nosztalgia, retro-foci. Ami egy kicsit szomorúsággal tölt el, hogy a játszótársak közül többen az utolsó pillanatban lemondták a részvételt. Hiába, már nem a foci a főállásunk, s többeknek bizony nincs lehetősége otthagyni a munkáját. Ennek ellenére remélem, hogy sikerül újra összerázni a vendég futballistákkal kiegészített együttest, hogy egy hét múlva viszont jó formában várhassuk a háromcsapatos villámtornát az egyetemi stadionban.
– Újra jön az ország legnépszerűbb csapata, a Ferencváros a királynék városába?
– Igen, hosszas egyeztetés után eldőlt, hogy a mi, húsz évvel ezelőtti "aranycsapatunk" a közélet válogatottjával és a Fradi öregfiúk együttesével harmincperces meccseket játszik a körtornán. A zöld-fehérek nem akármilyen kerettel szerepelnek a jövő heti, szombati gálán. Újra láthatják a szurkolók Nyilasi Tibort, Ebedli Zoltánt, Pintér Attilát, Limperger Zsoltot, Pogány Lászlót, Kincses Sándort, Fischer Pált, akik közül jónéhányan az NB I-ben is szerepeltek ellenünk.
Az ünnepélyes sportdélutánon a veszprémi utánpótlás legtehetségesebbjei is pályára lépnek, akiknek szakmai vezetője az a Rugovics Vendel, aki szintén ikonja volt a két évtizeddel ezelőtti diadalmenetnek.
Ebből az alkalomból megjelenik az "Akikért tízezren szurkoltak" című könyv is, amely riportokkal, fotókkal, archív anyagokkal színesítve mutatja be a veszprémi futball dicsőséges és kevésbé sikeres időszakát.