A Pannon Egyetem Tanárképző Központjának, valamint a Társadalomtudományok és Nemzetközi Tanulmányok Intézetének a Wartha Vince utcai kampuszon, az O épületben otthont adó „Tanul-O Galéria” kiállítás-sorozat szeptember 22-én nyitotta meg kapuit. Ez már a második kiállítás, hiszen az előző tanévben elindított gyermek és ifjúsági képzőművészeti alkotásokat bemutató tárlat folytatódik.
- A magyar jövő az oktatás minőségén múlik. Fontos, hogy a közoktatás minőségét javítani tudjuk különböző programokkal. A Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar, azon belül is főleg a Tanárképző Központ komoly dolgokat ért már el ezen a területen. A pedagógusképzésben is nagy kihívásokkal találkozhatunk. A nemzetközi iskolaközi kapcsolatok erősítésének a célja, hogy az európai népekkel jobban megismerjük egymást, fontosak ezek az első találkozások – nyitotta meg a tárlatot Dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora.
A hagyományteremtési célú kezdeményezést ápolandóan ebben a tanévben is profilbővítési lehetőséggel él majd az egyetem. A velük együttműködő közoktatási intézmények közül hat pedagógusközösség mutatja be szeptember-október hónapban a nemzetközi projekteket. A mostani kiállítási időszakban a következő pedagógiai műhelyek engednek betekintést a kultúrközi nevelési tevékenységükbe: Veszprémből a Hriszto Botev Általános Iskola, a Deák Ferenc Általános Iskola, a Kossuth Lajos Általános Iskola, a SÉF Vendéglátóipari, Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakképző Iskola és a Veszprémi Közgazdasági Szakközépiskola, valamint Ajkáról a Fekete-Vörösmarty Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola.