Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Technológiai transzferközpont

2010. szeptember 25. 0:13 // Forrás: PE, Ódor
Egységes Tudás és Technológia Transzfer platform a kiterjesztett Közép-Dunántúli tengelyen címmel új projekt indult a Pannon Egyetemen.

 A Pannon Egyetem a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által meghirdetett Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) 4.2.1-08 kiírásra az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásában 171 millió forint összegű támogatást nyert el.

Dr. Rédey Ákos, az egyetem rektora előadásában rámutatott, hogy a hazai kutatás-fejlesztés szektor további fejlesztése, másrészről a felsőoktatás intézményrendszerének átalakítása, valamint a megszerzett tudás hasznosíthatóságára vonatkozó, egyre növekvő társadalmi igény több rétben is indokolttá teszi a projekt megvalósulását a régióban. A rektor kifejtette, hogy a Pannon Egyetem és a dunántúli régió további fejlődésének kulcsa az innovációs lánc kiépítésében, a tudásközpontok és a spin-off vállalkozások létrehozásában rejlik.

A tudásközpont egyik meghatározó eleme a felsőoktatás, a másik eleme pedig a kutatás-fejlesztés és innovációs tevékenység, illetve ezek kooperatív munkája. A projekt futamideje során a Pannon Egyetem olyan technológiai transzferközpontot kíván kialakítani, amely hiánypótló szerepet hivatott betölteni a közép-dunántúli régióban, ezzel segítve a gazdaság és a kutató helyek közötti kapcsolat erősítését, támogatva a helyi spin-off vállalkozások létrejöttét és elősegítve, hogy a tudáscentrumokban meglévő tudás minél hamarabb hasznosulhasson a társadalomban.

A projekt közvetlen célja a felsőoktatás és a gazdaság kapcsolatának erősítése érdekében az egyetemen folyó innovációs és kutatás-fejlesztési tevékenység ösztönzésére, támogatására és hasznosítására képes technológia- és tudástranszfer szolgáltatások kiépítése, illetve fejlesztése – tette hozzá a rektor. A konstrukció hozzájárul a felsőoktatás K+F kapacitásainak bővítéséhez szükséges humán és szervezeti feltételek megteremtéséhez, valamint a vállalkozásokkal való intézményi együttműködés erősítéséhez. A projekt hosszú távú eredményei közül a rektor az egész életen át tartó tanulás szemléletének elterjesztését, a hazai és nemzetközi partnerhálózatok kiépítését és fejlesztését, valamint a Pannon Egyetem és a gazdasági szférában működő partnerek együttműködését, a kutatási eredmények hasznosításának hatékonyabbá tételét emelte ki.

 

vehir.hu
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Digitális eszközökkel a jövő oktatásáért: laptopokat kaptak az 5. és 9. évfolyamos diákok Újabb lépést tett a magyar oktatási rendszer a digitalizáció felé: immár negyedik alkalommal osztottak ki számítástechnikai eszközöket az iskolások számára kormányzati támogatásból. A program keretében országszerte 125 ezer laptopot kaptak az 5. és 9. évfolyamos tanulók, amelyek tabletként is funkcionálnak. A diákoknak csupán igényelniük kellett a gépeket, és mindenki, aki jelentkezett, meg is kapta az eszközt. 2024. november 28. 12:20 Mestereket avattak az Iparkamarában közélet Mestereket avattak az Iparkamarában Huszonégyen vehették át mesterlevelüket kedd délelőtt a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezvénytermében. 2024. november 26. 14:29 125 éves a herendi iskola közélet 125 éves a herendi iskola Fennállásának 125. évfordulóját és az új épület felavatásának félévszázados jubileumát ünnepelte pénteken a Herendi Német Nemzetiségi Általános Iskola. 2024. november 16. 14:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.