Az új évben elindult a Sportinfó 2026 elnevezésű sportszakmai fórum, amelynek első, gyöngyösi állomása után Schmidt Ádám kifejtette, "A sport messze túlmutat a televíziós közvetítéseken, az írott sajtóban megjelenő tudósításokon". Hozzátette, a múlt hét kedden kezdődött eseménysorozathoz hasonlóan szerdán Szolnokon és csütörtökön Debrecenben is a vármegyék sportegyesületeinek dolgozóit és a lehető legtöbb testnevelőtanárt várják szakmai beszélgetésre.
"Lehet, hogy a világról másként gondolkodunk, de a sport közös, túlmutat önmagán, és mindannyiunk érdeke, hogy április után ne kerüljön bizonytalan pályára" - jelentette ki.
Hangsúlyozta, hogy
Magyarországon a sport 2010 óta kiemelt stratégiai ágazat, ami az egészségügyre is hatással van, a célja többek között, hogy a fiatalokat kimozdítsa a számítógép mögül, ezáltal egészséges életszemléletet alakítson ki.
A sport által a fiatalok jobban teljesíthetnek az iskolában, később jobban helyt állhatnak a munkahelyeken, hierarchiát, tiszteletet és megbecsülést tanulnak
- fejtette ki, majd kitért a januári férfi kézilabda Európa-bajnokságon szerepelt magyar válogatottra is.
Remélhetőleg ez a tizedik helyezés a mélypont a sportágban. El vagyok keseredve, mert 1986 óta a férfi válogatott egyetlen érmet sem szerzett olimpián, világ- és Európa-bajnokságon.
Jelezte, a magyar sportdiplomácia szerepe a közeljövőben is nagyon fontos lesz, hogy olimpiai kvalifikációs tornát rendezhessen Magyarország, máskülönben a nyári játékok szűkített mezőnyébe nagyon nehezen verekedhetik be magukat a férfiak. A sportszakmai hátteret kiemelve párhuzamot vont a férfi kézilabda- és a férfi vízilabda-válogatott között.
Minden labdás csapatsportágnak felajánlottunk egy újfajta kognitív edzésmódszert, amellyel gyorsul a játékosok reakcióideje, és a sporttudomány a sportegészségüggyel a legmagasabb szinten van jelen a mindennapi edzéseken. Követendő példa a vízilabdások, akik elfogadták ezt a struktúrát, de a kézilabdásoknál nem volt ennyire gördülékeny a szakmai kapcsolat
- fogalmazott. Közölte, a labdarúgásban jól vizsgázott a fiatalpercekre és a magyarszabályra vonatkozó rendszer, és hasonló lépéseket terveznek a kézilabdában is.
Az állami támogatásért cserébe elvárható a különböző akadémiáktól, hogy a szövetségek autonómiájának megtartásával párhuzamosan megfeleljenek a szakmai feltételeknek
- tette hozzá, egyben bizalmáról biztosította a Magyar Kézilabda Szövetséget, a válogatottat, a szövetségi kapitányt és valamennyi kézilabdázót.
Schmidt Ádám a pénteken kezdődő téli olimpiáról azt mondta, "A kevesebb mint húszfős magyar delegáció és Jászapáti Petra sajnálatos sérülése ellenére bízom a pontszerzésben. Elsősorban a gyorskorcsolyázóktól várható kiemelkedő teljesítmény, sőt némi szerencsével akár érem is" - fogalmazott a sportállamtitkár.