Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Európai Szuperkupa: megvédte címét a Paris Saint-Germain

ma 8:41 // Forrás: MTI
A legutóbbi két Bajnokok Ligája-sorozatot megnyerő Paris Saint-Germain 2-1-re legyőzte az Európa-liga-győztes Aston Villát szerda este, a Salzburgban rendezett labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen.

A PSG 2025 után másodszor hódította el a serleget.

Eredmény:
Paris Saint-Germain (francia)-Aston Villa (angol) 2-1 (1-1)
Salzburg, v.: Artan (szomáliai)
PARIS SAINT-GERMAIN: Szafonov - Mendes (Hernandez, 75.), Pacho, Marquinhos, Hakimi - Neves (Ruiz, 75.), Vitinha, Zaire-Emery - Kvarachelia (Beraldo, 88.), Doue (Mayulu, 87.), Akliouche (Dembélé, 46.)
ASTON VILLA: Bizot - Cash, Lindelöf, Torres (Mings, 79.), Maatsen - Kamara (Bogarde, 72), Joao Gomes (Barkley, 79.) - McGinn (Alysson, 73.), Hemmings, Buendia - Madjo (Abraham, 72.)
gólszerzők: Kvarachelia (20.), Doue (61.), illetve Madjo (45.)
sárga lap: Torres (51.), illetve Gomes (64.)

A Bajnokok Ligája-győztes párizsiak tavaly tizenegyespárbajban hódították el a trófeát a Tottenham Hotspurrel szemben, legutóbb - 2016-ban és 2017-ben - a Real Madridnak sikerült kétszer nyernie egymás után.

Az Európa-ligában címvédő birminghami klub ugyanakkor a második európai Szuperkupa-győzelmére hajtott, először 1983-ban diadalmaskodott.

A salzburgi csúcstalálkozó játékvezetője a szomáliai Omar Artan volt, aki emlékezetes körülmények közepette, vízumproblémák miatt maradt le a nyári világbajnokságról.

A budapesti BL-döntőn szerepelt gárdából kilenc embert felvonultató PSG kezdett gyengébben, és mivel az ellenfél egészen a tizenhatosig feltolta a védekezését, a franciák erejéből csak szórványos ellentámadásokra futotta.

Kamara lapos lövése centikkel ment el a kapufa mellett, majd a fokozódó nyomás eredményeként a párizsiak kerültek előnybe.

Madjo kis híján egyenlített fejesből, innentől kiegyenlített lett a meccs, tetszetős mezőnyjátékkal, de komolyabb gólhelyzet nélkül.

Madjo a 43. percben még a kapufát találta el, de két perccel később már nem hibázott közelről. A 17 éves és 212 napos csatár lett a legfiatalabb játékos, aki gólt szerzett az európai Szuperkupa-meccsen.

A rekordot eddig Patrick Kluivert tartotta, aki 1996-ban 19 évesen és 220 naposan volt eredményes.

A szünet után ismét a PSG birtokolta többet a labdát, aminek ismét gól lett a jutalma Doue egyéni megmozdulása révén.

Valamelyest csökkent a tempó, emellett érződött, hogy a formálódóban lévő csapatrészek között még egyik oldalon sem az igazi az összhang.

A 70. perc után mindkét tréner cserékkel igyekezett frissíteni csapatát, de az eredmény már nem változott.

Luis Enrique vezetőedző a 13. trófeáját gyűjtötte be a francia elitalakulattal.

A PSG előtt az AC Milan és a Real Madrid tudta megvédeni címét az európai Szuperkupában.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.