Ennek érdekében Kovács Gergely Csanád, a TV2 Megatánc című műsorának győztese, a Magyar Állami Operaház táncosa és koreográfus kollégái olyan darabokat állítanak színpadra Keszthelyen, amelyben fellépőként táncolni nem tudó, de ezt a művészeti ágat kedvelő fiatalok is részt vehetnek. A darabban közel száz diák szerepel majd. „Önkormányzatunk úgy véli, hogy az ilyen típusú akciók segítséget nyújtanak abban, hogy a fiatalok az átlagnál pozitívabban álljanak az olyan klasszikus művészeti ágak felé, amelyek ma egyre inkább háttérbe szorulnak."
Kovács Zsolt, aki a Megatánc győztese mellett koreografál, elmondta: Mielőtt a „TÁNC ÉVE" – programsorozatot összeállították, rövid kutatást is végeztettek. A kutatás szerint: a fiatalok többsége szívesen látna olyan darabokat, amelyek alapját a manapság divatos STOMP és ír step tánc koreográfiák képezik. Éppen ezért került be a repertoárba két olyan táncos darab, amelynek alapjait ezek a stílusok adják majd. E két új előadás mellett az LGT- táncképek című darab is látható lesz a Madách Musical és a KFKI Kamara balett előadásában, amely az idősebb generációhoz tartozókat próbálja becsalogatni a színházba.
Kovács Zsolt mindezekhez hozzátette: a háromszáz ember megkérdezésén alapuló kutatásból az is kiderül, hogy a magyarok nem tudnak táncolni, de vágynak arra, hogy megtanuljanak. Ugyanakkor ennek érdekében nem tesznek semmit.
Arra a kérdésre, hogy a mindennapi életben előny-e, ha valaki tud táncolni, megkérdezettek 65 százaléka egyértelműen igennel válaszolt. Ezzel párhuzamosan megkérdezettek 81 százaléka vallotta be, hogy neki nem erőssége a tánc. Mindezekhez a koreográfus hozzátette: noha a gyors elemzés nem tekinthető reprezentatív kutatásnak, mégis jól prezentálja a magyarok viszonyát a tánckultúrához. A megkérdezettek mindössze 10 százaléka mondta, hogy szereti a klasszikus táncokat, például a balettet vagy a keringőt.