Végig vezetve, magabiztos játékkal jutott ki a jövő évi horvátországi világbajnokságra a magyar férfi kézilabda-válogatott. A végig szó itt a 49. percet jelenti, akkor ugyanis az egyértelműen bosnyák szurkolók érzelemkitörései miatt a bíró a mérkőzés félbeszakításáról határozott. Tehette, ugyanis nem feltétlen kellékei a kézilabda sportnak az öngyújtó, a műanyag palackok, valamint teremsporttól lévén szó az esernyő sem. A magyarok jó játékát látván ugyanis a hazai "szurkolók" ilyen és egyéb kezük ügyébe kerülő tárgyakkal próbálták megörvendeztetni hazánk legjobbjait, ez azonban fordítva sült el, ugyanis Gál Gyula nem tudta mosolyogva fogadni, ahogyan egy pénzérme felsértette alsó szemhéját. Cserébe valószínűleg a bosnyák szövetség sem fogja fülig érő szájjal fogadni a büntetések listáját a EHF-től kapott levélben. Ami jár, az jár!
Ami a sport szempontjából fontos: a félbeszakítás pillanatában hat gólos félidei vezetés után 27-24-re vezettek Nagy Laciék, a rendbontás miatt pedig nem születhet olyan döntés, hogy ne merjük kijelenteni, Magyarország kijutott a horvátországi világbajnokságra!
Hétfő reggel Pekingben megtartották az olimpiai kézilabda tornák sorsolását, ami számunkra fontos volt, az a női válogatott leendő ellenfeleinek kiléte. Nem mondhatni, hogy ideális a sorsolás, ami pozitívum volt, azt már eddig is tudtuk, hogy elkerültük Franciaországot (velük voltunk egy kalapban), valamint az orosz-norvég kettősből az egyiket. Nos, megkaptuk a világbajnokot, így elkerültük az európabajnok Norvégiát, cserébe viszont játszanunk kell a VB harmadik németekkel, valamint az örökesélyes Dél-Koreával. Úgyhogy lehet kapaszkodni majd, a mai kézilabdában már a maradék két ellenfél, Svédország és Brazília válogatottja ellen sem lesz sétagalopp a küzdelem. Két naponta fogunk játszani, augusztus 9-én kezdünk Svédország ellen, majd következnek a brazilok, a németek, az oroszok, majd a dél-koreaiak. Újabb két napra rá, 19-én pedig már (reméljük!) a negyeddöntőben izgulhatunk Görbiczékért, remélhetőleg a másik csoport harmadik vagy negyedik helyezettje ellen.
A-csoport
Norvégia
Románia
Franciaország
Kína
Angola
Kazahsztán
Oroszország
Németország
Magyarország
Dél-Korea
Svédország
Brazília