Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Illegális hulladéklerakók gyerekszemmel

2011. január 17. 5:00
A környezettudatos nevelést is célozta az a rajzpályázat, amit óvodásoknak és általános iskolásoknak írtak ki.

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium az illegális hulladéklerakók felszámolására 2010 januárjában pályázatot írt ki, ezen az önkormányzat hárommillió forint vissza nem térítendő támogatáshoz jutott, amit 750 ezer forint önerővel egészített ki. Az elmúlt év során 14 helyszínen 330 köbméter hulladék elszállítását tervezték.


Király Laura 7. osztályos tanuló pályaműve

Ehhez kapcsolódóan Veszprém Város Környezet- és Természetvédelméért Közalapítványa 2010. augusztus-szeptemberben rajzpályázatot írt ki óvodások és általános iskolások részére Elhagyott hulladéklerakók felszámolása címmel, a tetszőleges technikával készült alkotásokat november 26-ig várták a meghirdetett témákban.

Mintegy hatszáz pályamű érkezett – ismertette dr. Horváth Erzsébet, a közalapítvány kuratóriumának elnöke szombaton délután a Balaton Plazában, ahol a beérkezett alkotások legjobbjait állították ki, s díjazták. Óvodás, alsó és felső tagozatos kategóriában arany, ezüst, bronz fokozatot, valamint különdíjat nyújtottak át.

Az óvodások közül Badik Rebeka, Balássi Míra, Burián Zsófi és Szita Panna ért el arany fokozatot. Az alsó tagozatosok közül Dadik Dóra és Budai Alíz alkotása bizonyult a legjobbnak, a felső tagozatosok esetében pedig a zsűri Kiss Kíra Dalma, Király Laura és Zimán Noémi pályaművét értékelte első díjjal.


Siklódi Levente gratulál az egyik nyertesnek

– Az illegális hulladéklerakók felszámolása önkormányzati szinten is fontos téma, erre épült a rajzpályázat – mondta érdeklődésünkre a kiállítást megnyitó Siklódi Levente. – Arra vártuk a választ, hogy az óvodások és az általános iskolások miként látják ezt a problémát – emelte ki az önkormányzati képviselő. Hozzátette, nem lehet elég korán kezdeni a környezettudatos nevelést.

A rajzpályázat legjobbjai két hétig tekinthetők meg a Balaton Plazában.  

cseh-zoltan
cseh-zoltan
cseh-zoltan
Cseh Zoltán
további cikkek
_Z2A4056
_Z2A4056
_Z2A4056
A táncban idézik meg Ady és Léda történetét Péntek este mutatják be a Veszprémi Petőfi Színházban a Horváth Renátó Production-nel közösen készült Ady & Léda – Szeretném, hogyha szeretnének című életrajzi táncelőadást. Ott voltunk a főpróbán, cikkünkben pedig felvillantunk a nem mindennapi előadásból néhány pillanatot. ma 13:01
Képernyőkép 2025-05-29 092005
Képernyőkép 2025-05-29 092005
Képernyőkép 2025-05-29 092005
Korkép és kórkép a magyar felső középosztályról Mit tehet egy nagybetűs polgár, amikor a szeme előtt zuhan egy komplett generáció egy Isten, haza és a klasszikus értelemben, nem pedig kirakati próbababaként vett család nélküli üres létállapotba? Leginkább azt, hogy beszél és ír róluk. Pont, mint Kötter Tamás, József Attila-díjas író, aki legújabb regényében, a Piaci viszonyokban őket, a rendszerváltás nyerteseinek unokáit állítja középpontba, minden vívódásukkal, motivációjukkal, vágyukkal egy idealisztikus jó életre, pénzzel, hatalommal és szerelemmel. De birtokolhatja-e valaki ezeket egyszerre, harmóniában? Aligha. ma 10:11
vadak5191
vadak5191
vadak5191
Kezdetét vette a Tánc Fesztiválja Kedden délután formabontó utcai táncprodukcióval, majd a Hangvilla színpadján folytatva hivatalosan is elkezdődött a 27. Tánc Fesztiválja Veszprémben. A programok egészen szombatig folytatódnak a város több részén is, központban a kortárs mozgásművészettel. 2025. május 28. 13:24
e98a9927
e98a9927
e98a9927
Rekorddöntés után jövőre sem pihen a Kabóca Bábszínház - sok más mellett színpadra kerül Az ember tragédiája is Halmozza a jubileumokat a Kabóca Bábszínház a következő évadjában, aminek úgy fut neki a társulat, hogy idén mind a játszott darabok, mind a közönség számában rekordokat döntött. A 2025/26-os évadban megtartják az idén bemutatott előadásokat, és olyan kuriózumnak számító darab is színpadra, pontosabban a paravánra kerül, mint Madách Ember tragédiájának bábszínházi adaptációja. Előtte viszont nyáron még jön egy miniévad, majd a 32. Kabóciádé, de kibővülnek a felnőtteknek szóló előadások is. 2025. május 27. 16:36

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.