A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) szerdán befejezettnek nyilvánította a diákolimpia 2019-20-as idényét.
Meglátni a gyermekben a tehetséget
Hitvallása a középiskolánknak, hogy ügyetlen gyermek nincs! Ha csak aprócska reménysugárként is, de minden egyes fiatalban ott rejlik a tehetség. Egyszerűen csak akarni kell megtalálni és megragadni azt: edzőként és pedagógusként egyaránt... – vélekedett Palotai Nándor, a Noszlopy Gáspár Gimnázium testnevelő tanára, miután a veszprémi intézmény sorozatban ötödik alkalommal is kiérdemelte a Magyar Diáksport Szövetségtől (MDSZ) az ország legaktívabb iskolájának járó díjat.
Kettős Veszprém megyei siker a kézilabda diákolimpia döntőjében
A kézilabda diákolimpia V-VI. korcsoportos fiú döntőjében a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium együttese öt góllal felülmúlta a veszprémi Vetési Albert Gimnázium gárdáját.
Nemcsak az iskolapadban, az atlétikapályán is bizonyítottak a Lovassy-növendékek
Nagy Cecília tanítványai – a Lovassy László Gimnázium legnagyobb büszkeségére – bronzérmet szereztek svédváltóban az október 20-án Kecskeméten rendezett diákolimpia országos döntőjében.
Vetési-diadal a strandkézi diákolimpián
Négy veszprémi iskola is érdekelt volt a strandkézilabda diákolimpia V-VI. korcsoportos országos döntőjében, melyet végül a Vetési Albert Gimnázium csapata nyert meg.
Torna diákolimpia: a Lovassy és a Vetési is szerzett aranyérmet
A torna „B” diákolimpia V-VI. korcsoportos összetett csapatversenyében a Vetési fiú csapata, leány egyéni összetettben pedig a Lovassy tanulója, Gugolya Mónika nyert a fővárosi döntőben.
Füredi arany-, veszprémi bronz a diákolimpián
A balatonfüredi Lóczy gimnázium csapata nyerte meg a diákolimpia V-VI. korcsoportos döntőjét Debrecenben, a vetésisek a harmadik helyet csípték el.
Diákolimpia: a Vetési a legeredményesebb középiskola!
A 2016/17-es tanév diákolimpiai rendezvényein legkiemelkedőbben szerepelt köznevelési intézményeket díjazta csütörtökön a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ). A középiskolák versenyében a veszprémi Vetési Albert Gimnázium lett az első.