Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tájfutó diákolimpia: ismét a dobogó tetején a Lovassy

2025. június 3. 11:39
A veszprémi Lovassy László Gimnázium sorozatban ötödik alkalommal nyerte meg az iskolák közötti pontversenyt a tájékozódási futók országos diákolimpiáján.

Idén nemcsak a gyereknap esett május utolsó vasárnapjára, ezen a hétvégén rendezték meg a tájékozódási futók országos diákolimpiáját is. A vármegyei versenyekről továbbjutó népes mezőny (529 fő) két egyéni és egy váltószámban állhatott rajthoz, a szeniorok pedig – a szurkolás mellett – a Tipo kupa három futamán bizonyíthatták felkészültségüket.

A Lovassy csapata idén is megállíthatatlan volt - Fotó: Bálint MónikaA Lovassy csapata idén is megállíthatatlan volt - Fotó: Bálint Mónika

Szombat délelőtt a sprintfutam során kacskaringós utcákon, sikátorokban, lépcsőkön fel-le futva kellett minél gyorsabban megtalálni a pontokat Szentendre történelmi belvárosában. Nemcsak a kódokra, de arra is nagyon kellett figyelni, hogy a futók elkerüljék az ütközést a turistákkal. Mindez nem jelentett akadályt a VHS versenyzői számára – akik ebben a versenyformátumban egyesületük helyett iskolájukat képviselték –, így végül több pódiumos helyezés és három bajnoki cím is hozzájuk került.

Délután a vármegyék háromfős csapatai a Püspökmajori-lakótelepen küzdhettek meg egymással, ahol a nagy tempót diktáló pályákon ezúttal mesterséges lezárások igényeltek fokozott figyelmet. Bár a cseles megoldások miatt több csapat is hibapontos lett, a fordulatos verseny szép eredményeket hozott a veszprémi lányok és fiúk számára.

Vasárnap az Anna-völgy környéki erdőben, egy felhagyott honvédségi területen bonyolították le a rövidített távú versenyt. A döntően nyílt, füves-bokros terepen sok árok, gödör, mesterséges objektum kínált lehetőséget a pontok elrejtésére, a változatosság kedvéért pedig meredek metsződést, csúszós patakmedret is le kellett küzdeni a futóknak. Kinek jobban, kinek kevésbé sikerült a pálya teljesítése, a végső eredményekre viszont mind a Diákolimpia, mind a Tipo kupa veszprémi résztvevői büszkék lehetnek.

Tovább fokozza a fiatalok teljesítményének értékét, hogy a Lovassy László Gimnázium volt az egyetlen intézmény, melynek diákjai három bajnoki címet gyűjtöttek. Ennek és a többi pódiumos helynek köszönhetően megszakítás nélkül immár ötödik alkalommal nyerte meg a Lovassy az iskolák közötti pontversenyt.

Diákolimpia rövidtáv

  • NIV: 1. Gaschler Janka, 2. Barát Jázmin
  • NV: 1. Heizer Alíz
  • NVI: 3. Engi Lilien
  • FIV: 1. Varsányi Ádám
  • FVI: 1. Bálint Gergő

Diákolimpia rövidített táv

  • NIV: 2. Barát Jázmin
  • NVI: 2. Engi Lilien
  • FIV: 2. Varsányi Ádám

Diákváltó

  • Fiú: 3. Varsányi Ádám, Szűts Ábel, Bálint Gergő

Tipo kupa összetett eredmények

  • N55: 1. Burian Hana
  • F20: 3. Kovács Jeromos
  • F21: 3. Bálint Benedek
  • F45: 1. Molnár Zoltán
  • F50: 1. Bálint Bence
  • F60: 2. Prill László
  • F65: 3. Domán Gábor
  • F70: 1. Bacsó Attila
vehir.hu
további cikkek
Junior és felnőtt világbajnokságon is remekeltek a veszprémi tájfutók tájfutás Junior és felnőtt világbajnokságon is remekeltek a veszprémi tájfutók A Veszprémi Honvéd SE három versenyzője is képviselte a magyar színeket a nyári világversenyeken. Ódor Laura és Bálint Gergő a svédországi junior világbajnokságon, Máramarosi Rita pedig a genovai felnőtt vb-n állt rajthoz, ahol több kiemelkedő eredményt is elért. 2026. július 27. 11:57 Genovából Veszprémbe került a tájékozódási futó világbajnokság stafétája tájfutás Genovából Veszprémbe került a tájékozódási futó világbajnokság stafétája Lezárult Genovában a 2026-os sprint tájékozódási futó világbajnokság. A záróünnepségen Mets Miklós, a WOC 2027 szervezőbizottságának elnöke Tom Hollowelltől, a Nemzetközi Tájékozódási Futó Szövetség (IOF) elnökétől vette át az IOF zászlaját. A jelképes átadással a világbajnoki staféta Magyarországhoz került, amely 2027-ben a következő erdei tájékozódási futó világbajnokság házigazdája lesz. 2026. július 13. 15:29 Veszprémi tájfutók az ifjúsági válogatottban – Heizer Alíz Eb-bronzérmes tájfutás Veszprémi tájfutók az ifjúsági válogatottban – Heizer Alíz Eb-bronzérmes Bravúros magyar siker született a Szlovéniában rendezett ifjúsági tájfutó Európa-bajnokságon: a veszprémi Heizer Alíz is tagja volt annak a női váltónak, amely bronzérmet szerzett az N18-as kategóriában. 2026. július 4. 13:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.