Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

kormány

Orbán Viktor: Európa legnagyobb adócsökkentési programját vezeti be a kormány Orbán Viktor: Európa legnagyobb adócsökkentési programját vezeti be a kormány Európa legnagyobb adócsökkentési programját vezeti be a kormány - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn, az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján elmondott napirend előtti felszólalásában. 2025. február 24. 15:37 Ötmilliárd forint az államtól szociális tűzelőanyagra közélet Ötmilliárd forint az államtól szociális tűzelőanyagra Ötmillárd forintot biztosít a kormány a szociális tűzelőanyag programra, amellyel az önkormányzatok támogatják a rászorulókat, mondta Navracsics Tibor, közigazgatási és területfejlesztzési miniszter Pusztamiskén, ahová már meg is érkezett ez a támogatás. 2024. december 22. 10:22 Harmincöt évre emelkedik a babaváró hitel korhatára közélet Harmincöt évre emelkedik a babaváró hitel korhatára Harmincöt évre emeli a kormány a babaváró hitel felvételének korhatárát - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten. 2024. december 12. 11:31 Orbán Viktor: két-három éven belül el akarjuk érni az ezereurós minimálbért közélet Orbán Viktor: két-három éven belül el akarjuk érni az ezereurós minimálbért A kormányülésen szó volt arról, hogy két-három éven belül hogyan lehet elérni az ezereurós minimálbért, és a mintegy hatszázezer forintos átlagbér egymillió forintra emelését - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken. 2024. október 4. 8:56 Orbán Viktor: új gazdaságpolitikára van szükség Orbán Viktor: új gazdaságpolitikára van szükség A jövőben új gazdaságpolitikára és új gazdasági megoldásokra is szükség lesz, ha gazdasági sikereket akarunk elérni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök az Országgyűlésben hétfőn napirend előtt. 2024. szeptember 30. 14:57 Orbán Viktor szerint a magyar gazdaság a fellendülés, a konjunktúra kapujában áll Orbán Viktor szerint a magyar gazdaság a fellendülés, a konjunktúra kapujában áll Magyarország gazdasága egy nagyon nehéz időszakon már túl van és egy gazdasági nekilendülés küszöbén, a konjunktúra kapujában áll - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádióban. 2024. szeptember 13. 10:13 A kormány jövőre munkáshitelt vezet be A kormány jövőre munkáshitelt vezet be A kormány legkésőbb jövő év január 1-jétől munkáshitelt vezet be; a kedvezményes kölcsönt azok vehetik majd igénybe, akik már 17-18 éves koruktól dolgoznak, és nem jogosultak a diákhitelre. 2024. szeptember 12. 11:18 Gulyás Gergely: a kormány folytatja a pedagógusbér-emelési programot Gulyás Gergely: a kormány folytatja a pedagógusbér-emelési programot A kormány, korábbi vállalásainak megfelelően, folytatja a pedagógusok béremelési programját, amelynek eredményeképpen a tanárok fizetése jövőre eléri majd a diplomás átlagbér 80 százalékát - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön. 2024. augusztus 22. 11:20 Indul a Digitális Állampolgárság Program Indul a Digitális Állampolgárság Program Indul a Digitális Állampolgárság Program, ősztől egyre több ügyet lehet mobiltelefonról intézni, s már lehet előregisztrálni a kormányablakokban - mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Facebookon vasárnap közzétett videójában. 2024. július 29. 10:20 Belenyúlhat a kormány az üzemanyagárba Belenyúlhat a kormány az üzemanyagárba A beavatkozást fogom javasolni holnap a kormánynak – így válaszolt az Index kérdésére Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter arra, hogy szerdán dönt a kormány az üzemanyagárak esetleges szabályozásáról.  2024. április 23. 12:56 Bér-, albérlet-, utazási és képzési támogatást kapnak a 30 év alattiak Bér-, albérlet-, utazási és képzési támogatást kapnak a 30 év alattiak A kormány Ifjúsági garancia plusz programja négy pillérre épül: bértámogatásra, lakhatási és utazási támogatásra, valamint átképzésre - ismertette Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára. 2024. április 16. 11:48 Nyártól nem vásárolhatnak energiaitalt a tizennyolc évnél fiatalabbak Nyártól nem vásárolhatnak energiaitalt a tizennyolc évnél fiatalabbak Amennyiben elfogadja az országgyűlés a KDNP politikusai által benyújtott törvényjavaslatot, úgy legkorábban idén nyártól a dohány- és alkoholtermékekhez hasonlóan az energiaitalok is tiltólistára kerülnek a fiataloknál. A kereszténydemokrata párt ifjúsági tagozatának tagjai veszprémi sajtótájékoztatójukon beszéltek a törvényjavaslat részleteiről. 2024. április 5. 21:46 Új otthonfelújítási programot indít a kormány az 1990 előtt épült lakóházak korszerűsítésére Új otthonfelújítási programot indít a kormány az 1990 előtt épült lakóházak korszerűsítésére Új otthonfelújítási programot indít a kormány 108 milliárd forint keretösszeggel az 1990 előtt épült családi házak energetikai korszerűsítésére: egymillió forint önrész mellett maximálisan 6 millió forintos támogatás vehető igénybe, amelynek fele kamatmentes hitel, másik fele vissza nem térítendő támogatás - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkára pénteki sajtótájékoztatóján. 2024. április 5. 15:39 Ingyenes lesz a jogosítvány megszerzése a középiskolásoknak Ingyenes lesz a jogosítvány megszerzése a középiskolásoknak A magyar kormány legújabb fiatalokat támogató intézkedése szeptember 1-től lépérvénybe. 2024. március 14. 12:35
... 2 3 4 5 6 ...
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.