Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

A hit, a remény és a szeretet karácsonya / – polgármesteri fogadás Balatonfüreden – Balatonfüred november vége, december eleje óta folyamatosan készül az ünnepre: az adventi gyertyagyújtás szép pillanatától a Betlehem állításán keresztül a különféle koncertekig – mondta hagyományos karácsonyi köszöntőjében dr. Bóka István polgármester. 2008. december 19. 22:46 Horgászokat keresnek a Balatonon / – sötétben is folytatódik a munka – Két horgász felkutatására kért segítséget a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatától. Az eddig rendelkezésre álló információk szerint két férfi ment még napközben Szigliget térségében egy vascsónakkal horgászni a Balatonra. 2008. december 19. 22:21 Karácsonyra is kiterjedhet a sztrájk A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) határozatlan ideig folytatja a vasárnap óta tartó országos vasúti sztrájkot, a munkabeszüntetés a karácsonyi időszakra is kiterjedhet - jelentette be a VDSZSZ elnöke. Gaskó István elmondta: csütörtökön este 8 óra után folytatódott az egyeztetés a MÁV és a VDSZSZ között, azonban az álláspontok egy tapodtat sem közeledtek egymáshoz, annak ellenére, hogy a szakszervezet fenntartotta kompromisszumos javaslatait. A VDSZSZ elnöke Gyurcsány Ferenc pénteken tett nyilatkozata kapcsán hangsúlyozta: nem tiszte egy miniszterelnöknek, hogy beavatkozzon egy érdekvitába, ahol a felek törvényes eszközöket alkalmaznak. 2008. december 19. 17:04 Helytörténet játékosan A Fidesz-Védegylet és az MSZP képviselői pénteken 122 Veszprémről szóló társasjátékot ajándékoztak a város általános iskolás tanulóinak. 2008. december 19. 16:57 Nyugdíjasok karácsonya a Pannon Várszínházzal / – mi alakítjuk a világot – Bensőséges ünnepségen köszönthették a veszprémi nyugdíjasok a karácsonyt. A VMK nagyterme megtelt a város különböző nyugdíjas szervezeteinek tagjaival, akik nagy tapssal fogadták a Hajdú Imrénét, Manyikát, a nyugdíjasok veszprémi örökmozgóját, szervezőjét. 2008. december 19. 16:54 Intézményvezetők karácsonya Veszprém intézményvezetőit vendégelték meg a közelgő ünnep alkalmából a városházán pénteken. Kutor Noémi hárfaelőadása után az önkormányzat sajtóreferense, Horváth György üdvözölte a jelenlévőket, majd átadta a szót Debreczenyi János polgármesternek. - Nagyon nehéz évet zártunk, ami így még teljesen nem is igaz, hiszen vannak még előttünk napok az esztendőből - hangzott el ünnepi beszédében. - Úgy gondolom, a nehézségek azért vannak, hogy legyőzzük őket, és az idei évben is sok jó dolgot vittünk véghez - folytatta, majd felidézte a közelmúlt iskolafelújításait és a Veszprém Aréna építését. Eisenbeck István, a Dózsa György Általános Iskola idén nyugdíjba vonult igazgatója az elmúlt évtizedek közös munkáját felelevenítő beszéddel búcsúzott kollégáitól. C. Szalai Ágnes, a Városi Művelődési Központ ugyancsak idén nyugdíjba vonult, és az elmúlt évben az intézményt megbízott igazgatóként is vezető munkatársa Paolo Coelho szavait idézve kívánt további sikeres munkát kollégáinak: "Az életben mindenki választhat két életszemlélet közül, hogy épít vagy ültet. Az építők sok évet fordíthatnak a feladatukra, de egy nap befejezik, amit csinálnak. Utána saját falaik által körbezárva találják magukat. Aztán ott vannak azok, akik ültetnek. Elszenvedik a viharokat és az évszakok összes viszontagságát, és ritkán van nyugalmuk. De ellentétben az építkezéssel, egy kert sosem szűnik meg növekedni. És míg igényli a kertész állandó figyelmét, lehetővé teszi a számára, hogy az élete egy hatalmas kaland legyen. A kertészek mindig felismerik egymást, mivel tudják, hogy minden növény történetében benne van az egész Világ növekedése." Ezt követően Debreczenyi János az éves jutalmakat adta át óvódavezetőknek, iskolaigazgatóknak és több más intézmény vezetőinek, a város nevében pedig ajándékkal búcsúzott a közelmúltban nyugdíjba vonult C. Szalai Ágnestől, Eisenbeck Istvántól, Gyürüsi Attilánétól, a Ringató Körzeti Óvoda vezetőjétől és Sándor Lászlótól, az Ipari Szakközépiskola és Gimnázium igazgatójától. 2008. december 19. 16:26 Program az értelmileg akadályozottaknak / – uniós és hazai elvárásnak kell megfelelni – A veszprémi Életet Segítő Alapítvány 2009-ben is elindítja a tanulásban és értelmileg akadályozott emberek foglalkoztatásának elősegítésére kidolgozott programot. Európai Unió tagállamaiban elvárás, hogy a fogyatékos emberek teljes jogú állampolgárként, lehetőségeikhez mérten önálló életet éljenek, s normál munkahelyen, normál bérezésért képességeiknek és érdeklődésüknek megfelelő munkát végezzenek. 2008. december 19. 14:06 XXI. századi színvonalú a megyei földhivatal / – hetvenmilliós beruházás – Közel egyhónapos próbaidőt követően pénteken hivatalosan is átadták a Veszprém megyei földhivatal kívül-belül megújult épületét. Az avatáson ott volt a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) államtitkára, Gőgös Zoltán, Pál Béla országgyűlési képviselő, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács (KDRFT) elnöke, valamint Horváth Gábor, az FVM Földügyi és Térinformatikai Főosztályának vezetője. A hetvenmillió forintos beruházás eredményeként megújult hivatal a kor minden kihívásának megfelel. 2008. december 19. 13:31 Műjégpálya Balatonfüreden / – tavaszig várja a csúszkálókat – Szombaton, december 20-án nyitja meg kapuit Balatonfüreden a város első műjégpályája a Zákonyi Ferenc utcai parkolóban. Az egykori Galéria diszkó helyén kialakított pálya 459 m2 jégfelülettel várja az érdeklődőket. 2008. december 19. 12:17 Nem mindenhol áznak Az ünnepek előtt szánkó helyett úgy tűnik, csak esernyő jutott a veszprémieknek. Az oldalról arcunkba hulló esőcseppeknek azonban nyoma sincs Hárskúton, ahol az udvarokat és a háztetőket már vastag hóréteg borítja. Egy kedves olvasónk képekben számolt be szerkesztőségünknek a közeli falu utcáinak hangulatáról. 2008. december 19. 11:36 Megmarad, de szigorodik a korengedményes nyugdíj / – új szabályok csak egy évig – A korábbi szándék ellenére jövőre nem szűnik meg a korengedményes nyugdíj, de igénybevételének szabályai szigorodnak – közölte Korózs Lajos, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára a kormányszóvivői tájékoztatón csütörtökön. 2008. december 19. 9:26 Bizonytalan hétvégi kilátások Változatlan lendülettel folytatódik az országos vasúti sztrájk pénteken, a hétvégi kilátások egyelőre bizonytalanok - közölte Oroszi Rudolf, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) munkatársa. Oroszi Rudolf megerősítette, hogy egyelőre nincs kitűzve időpont a MÁV-val történő tárgyalások folytatására, a szakszervezet vezetése következő ülését pénteken délelőtt tartja. A MÁV szerint azzal, hogy a VDSZSZ különböző kifogásokra hivatkozva nem akart megállapodni csütörtökön, sajnos a pénteki és hétvégi vasúti közlekedés is bizonytalanná és kiszámíthatatlanná vált - mondta a MÁV sajtófőnöke. 2008. december 19. 9:09 Díjalapítás orvosoknak a Csolnoky kórházban / – a szakdolgozókra is gondolnak – Egy új díj alapításáról, valamint egy meglévő összegének jelentős felemeléséről írt alá csütörtök este szerződést a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház, valamint egyik támogatója, az EGIS gyógyszergyár. A Csillag- és a Csolnoky-díjjal 2009-től évente 2-2 orvost ismernek el munkásságáért. 2008. december 18. 21:48 Milliós adomány a rászoruló nagycsaládoknak A halmozottan hátrányos helyzetűeknek rendezett ünnepségen 1 millió forint értékben adtak át ajándékcsomagokat a rászorulóknak csütörtök este. A karácsonyi műsornak és az adományozásnak a Veszprémi Művelődési Központ adott otthont, ahol a megjelentek zenés műsorszámok, valamint Debreczenyi János polgármester köszöntője után vehették át az adományozó pénzintézet keretéből összeállított csomagokat. A jó szó kiveszőben van, és ha tehetjük, pénz nélkül is szánjunk időt arra, hogy tudassuk szeretteinkkel, mennyire fontosak - mondta beszédében a városatya, aki az eseményre Bernáth Ildikó országgyűlési képviselővel érkezett. 2008. december 18. 21:27
... 1543 1544 1545 1546 1547 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.