Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Madárbarát várost! A Madárbarát Veszprém Mozgalom célja, hogy a város élhetőbb környezet legyen az abból egyre inkább kiszoruló madarak számára. A programban veszprémi iskolák és más szervezetek közösen azon dolgoznak, hogy gyerekek és felnőttek közelebb kerüljenek a természethez, felelősen gondolkodjanak környezetükről, és tetőt és ételt biztosítsanak a rászoruló madaraknak. 2008. november 12. 16:19 Sepsiszentgyörgyi vendégek Veszprémben / – óvodák kapcsolatteremtése – A sepsiszentgyörgyi „Csipike” óvoda óvónői négynapos veszprémi tartózkodásuk során szerdán felkeresték a polgármesteri hivatalt is, ahol Porga Gyula alpolgármester ismertette a város oktatáspolitikájának legjellemzőbb vonásait. 2008. november 12. 15:52 Veszprém megye és a felkelő nap országa Tudta Ön, hogy megyénket szorosabb kapcsolat köti egy japán prefektúrához? Tudta, hogy évente rendeznek cserediák programokat és rendszeresek a közös sport és művészeti találkozók? Somfai Tamás, a Veszprém Megyei Önkormányzat nemzetközi kapcsolatokért felelős referense mesélt egy-két érdekességet. 2008. november 12. 14:06 Tudományos diákkonferencia Veszprémben / A TDK miatt a tanítás is szünetel A mai napon rendezi meg a Pannon Egyetem Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciáját a felső kampusz területén. Az idei évben mintegy 140 hallgató és 100 témavezető munkájának eredményeképpen több, mint 120 pályamű érkezett be előzetes elbírálásra. A szakmai zsűriben neves szakemberek és oktatók is helyet foglalnak, döntéseik alapján a kutatások eredményei bemutatásra kerülhetnek az ország 10 felsőoktatási intézményében. A mai konferencia különlegessége, hogy a Zágrábi Egyetem négy hallgatója angol nyelvű előadások formájában képviselteti magát a megmérettetésen. Idén a konferencia vendégei közt köszöntheti Dr. Szele Bálintot, a Pannon Egyetem egykori angol nyelv és irodalom szakos hallgatóját, aki hét éve ITDK és OTDK első helyezésben részesült, majd Pro Scientia Aranyérmet is kapott. 2008. november 12. 12:08 „Hiszem, hogy Isten jó világot teremtett!” / – Csaba testvér gondolatai gazdasági válságról, szeretetről, karácsonyról… – Böjte Csaba ferences szerzetespap Szent Márton napján tartott lelket és rekeszizmot megmozgató előadást Várpalotán, a Nepomuki Szent János Római Katolikus Általános Iskolában, a KÉSZ helyi csoportja meghívására. Csaba testvért, aki számos gyermekintézményt működtet hatalmas szívvel és egyszerű szeretettel, nem nagyon kell már bemutatni az embereknek. Ahol megjelenik, szép számban gyűlnek az adományok, és az érdeklődők számára behozott pótszékek is kevésnek bizonyulnak, ahogy ez történt a várpalotai iskola tágas ebédlőjében is. 2008. november 12. 10:15 Lassan elhasználjuk a bolygónkat / – Szili Katalin és Szabó Imre Veszprémben – A Föld lakossága már most 1,3 bolygót használ, ráadásul igencsak aránytalan elosztásban – mondta a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Tanácsának regionális veszprémi fórumán, kedden Szili Katalin. Az Országgyűlés elnöke a környezetvédelmi tárca miniszterének, valamint az MTA főtitkárának társaságában vendégeskedett a Veszprémi Egyetemi Akadémiai Bizottság (VEAB) meghívására. 2008. november 11. 19:34 A brit nagy testvér készülődik A brit hatóságok azt tervezik, hogy minden szigetországi internetező tevékenységét rögzítik a jövőben. E-mail fiókokat ellenőriznének és figyelnék, mely honlapokhoz férnek hozzá az angolok. 2008. november 11. 14:47 Kiállítják a múltat Évekig szunnyadtak, majd miután megunták a poros raktárt, a Kabóca Bábszínház szereplői új színben pompáznak az érdeklődők előtt. A 7 éve hivatásos bábszínház régebbi előadásainak kellékeiből szervezett állandó kiállítást, melyet Báb Odú névre keresztelt. 2008. november 11. 14:15 Sikerdíj vs korrupció A magyar jogrendszer pozitív változások előtt áll: a nyomravezetői díj, a vádalku és az óvadék után újabb amerikai gyakorlatot vennénk át, a korrupciós sikerdíjat az azt feltáró személynek. 2008. november 11. 14:14 Csizmadia-képek a városházán / – eltüntették belvárosi kerámiáját – Bár nem Veszprém szülötte, mégis veszprémi művész Csizmadia Zoltán, aki hétfő délután mutatkozott be festményeivel a városháza előcsarnokában. Az alkotót Debreczenyi János polgármester mutatta be a közönségnek. 2008. november 11. 13:56 Miért csúszik hat hónapot a márkói elkerülő megépítése? / Több lehet a háttérben, mint régészeti feltárás Nem november 27-én, hanem csak hat hónappal később, május 31-ig készülhet el 8-as főút márkói elkerülő szakasza. A jelentős csúszás mindössze három héttel azelőtt derült ki, hogy lejárt volna az eredetileg megszabott határidő. A kivitelező, vagyis a Billfinger Berger Hungária Kft. és a Swietelsky Építő Kft. alkotta BBSW Márkó Konzorcium régészeti feltárásokkal magyarázza a késés okát. De mivel az mindössze 164 napig tartott, és ténye korábban is ismert volt sokan vitatják, ez e a valós indok. Horváth Zsolt országgyűlési képviselőnk aggodalmaira a parlament hétfői ülésén Puch László, közlekedési, hírközlési és energiaügyi államtitkár reflektált. 2008. november 11. 12:43 Konferencia a vegyészképzés jövőjéről / – új vizsgaszabályok a láthatáron – Veszprémben az Ipari Szakközépiskola és Gimnázium adott otthont a napokban a vegyészképzést folytató középiskolák szaktanárai részére szervezett országos továbbképzésnek. 2008. november 11. 11:10 Márton Nap és Újbor Ünnep Tapolcán Kilencedik alkalommal rendezte meg a közelmúltban a Vinum Vulcanum Borlovagrend a város önkormányzatával és Mezőssy Zoltán vállalkozóval karöltve Tapolca egyik legelegánsabb borhoz kapcsolódó – nemcsak a szakmának szóló – rendezvényét, a Márton Napi lúdvacsorát. 2008. november 11. 11:08 5KARikás Játékok: félidőben / Az oktatók és a hallgatók is kitettek magukért Félidejéhez érkezett a Pannon Egyetemen november harmadika óta tartó szabadidősport-rendezvénye, az ötKARikás Játékok. A lezajlott versenyekről, a hangulatról kérdeztük a szervezőket és a résztvevőket. 2008. november 11. 10:32
... 1560 1561 1562 1563 1564 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.