Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

A lehetséges rosszak közül a legkisebb rosszat kell választani / – adócsökkentéssel normalizálni lehet a helyzetet – Magyarország igazi kérdése az, hogy milyen széles körű is a bennünket elért reálgazdasági válság, s az milyen ágazatokra vonatkozik, és milyen a mélysége – mondta szerdai sajtótájékoztatóján a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Ipar Kamara elnöke, Markovszky György. 2008. október 29. 19:05 Alelnökei lesznek a bizottságoknak / A szocialisták szerint pazarlás, a Fidesz szerint egy fillérbe sem fog kerülni A legutóbbi városi közgyűlésen, Szalay Andrásnak az ügyrendi bizottságból való visszahívása kapcsán úgy döntött a veszprémi képviselő-testület többsége, hogy az SZMSZ módosításával biztosítja a bizottság további működését, ezért Némedi Lajos személyében alelnököt választottak. Az SZMSZ módosítása értelmében a jövőben minden bizottságnak lesz alelnöke, s ezzel biztosítják, hogy az elnökök akadályoztatása esetén is dolgozni tudjanak a bizottságok. A szocialisták ezzel már a közgyűlésen sem értettek egyet. Most azt mondják, lehetetlen a feladat a jelenlegi struktúrában, ahogy pedig megoldható, úgy költséges lesz. 2008. október 29. 17:53 dr. Héthelyi Tibor magas fokú elismerése A Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt elismeréssel tüntették ki dr. Héthelyi Tibor nyugalmazott osztályvezető-főorvost, 63 éves kiváló munkájáért. A jelenleg 84 éves doktor - aki egyben a Veszprém Megyei Politikai Foglyok Szövetségének (POFOSZ) etikai bizottságának elnöke – nem vett részt személyesen a ceremónián, helyette a lánya vette át a díjat Sólyom László köztársasági elnöktől. A magas fokú állami kitütnetésben részesített főorvos lapunknak elmondta, élete során soha nem a kitüntetések érdekelték, de nagy megtiszteltetés, ha elismerik az ember munkáját. 2008. október 29. 17:20 Kockát szigetelnek, festenek / állagmegóvás a Séd mozi épületén Kedvenc kockánk állapota évek óta kívánnivalót hagy maga után. De amíg a Hangvilla, Veszprém új koncert- és színházépületének építése el nem kezdődik, addig is szükség van az állapot fenntartására. Iszonyatos állapotban van az épület teteje - tudtuk meg a tulajdonostól, Bélafi Lászlótól -, ezért a jelenlegi munkálatok elsősorban az állagmegóvást szolgálják. Természetesen már olyan módon teszik ezt, hogy a jövőben ne nagyon kelljen hozzányúlni, ha további átalakítások lesznek. 2008. október 29. 15:36 Diktatúra Ajkán 19 évvel a rendszerváltás után / Kiárusítás és eladósítás, elnyomott ellenvélemény, cenzúra Schwartz módra Schwartz Béla, Ajka polgármestere úgy tűnik bekeményített. Miközben a Fidesz helyi szervezete aktívan gyűjti az aláírásokat az önkormányzati tulajdonú közszolgáltatók eladása ellen, a város első, szocialista embere önkormányzati kiadványban kampányol a NEM-ek mellett, ellehetetleníti a Fidesz plakátjainak kihelyezését, megfélemlíti, illetve el is távolíttatja a helyi újságírókat, amennyiben neki nem tetsző módon írnak. Az elmúlt időszakban 3 milliárd forintra nőtt a város adósságállománya, további fél milliárddal tartoznak vállalkozóknak, akiknek nem fizettek elvégzett munkák után, és sorakoznak a kifizetetlen számlák. Ebben a gazdasági helyzetben, a közelmúltban döntött úgy a szocialista városvezetés eladja a közszolgáltatókat, az Avar, illetve a Primer Kft-t. A Fidesz szerint, ha ez megtörténik, visszafordíthatatlan lesz a folyamat, és menthetetlenül kiszolgáltatott helyzetbe kerül a város. 2008. október 29. 14:49 médiatörvény VS sajtószabadság ? Még ebben az évben a parlament elé kerülhet az új, egyeseket az orwelli utópiára emlékeztető médiatörvény. A piaci szereplők elégedettek(?) a tervezettel, és ha a pártok is megegyeznek, akkor az eddigi ORTT helyett létrehozandó új testület az eddiginél nagyobb hatáskörrel járhat majd el. Rettegjünk picit. 2008. október 29. 8:49 Válaszúton / Országgyűlési képviselők válaszolnak A nemzeti csúcs után, az elmúlt hónapok politikai viszályai után, az egyesek szerint kormányválságnak tartott helyzetben, kíváncsiak voltunk, hogy országgyűlési képviselőink hogy látják az elmúlt két év történéseit, az ország helyzetét és lehetőségeit. Kérdéseinkre most Bernáth Ildikó, a Fidesz parlamenti képviselője válaszolt. 2008. október 28. 22:38 Környezetvédelmi konferencia Füreden / – megelőzés, alkalmazkodás vagy mindkettő? – Számos környezetvédelmi szakember előadásával kezdődött Balatonfüreden kedden egy országos környezetvédelmi konferencia és szakkiállítás. A fórumon napirendre került a globális felmelegedés következtében megjelenő számos jelenség orvoslási lehetősége is. 2008. október 28. 22:34 Véres családi veszekedés A késő esti órákban kapták a mentők és a rendőrség az értesítést, hogy az Úrkúthoz közeli Zsófiapusztán családi veszekedés történt, melynek során egy embert életveszélyes szúrás ért. 2008. október 28. 21:54 Különdíj Balatonfürednek / – sikeres volt a város a virágosítási mozgalomban – Balatonfüred ismét elismerésben részesült. Ezúttal a Virágos Magyarországért 2008. versenyben elért eredményéért. 2008. október 28. 20:53 Gyurcsány négyet mond A kormányfő megmondta mi az a négy dolog, amit meg kell tennünk, hogy talpon maradjunk a recesszióban. Szerinte ugyanis a legrosszabb esetre érdemes készülnünk: a GDP visszaesésére és a gyengülő európai gazdasági környezetre. 2008. október 28. 15:37 Miért nem kap állami támogatást a viadukt? A Szent István-Völgyhíd hazánk legnagyobb, legszebb völgyhídja, egyben Veszprém jelképévé is vált az elmúlt fél évszázad során. 2005 óta, Debreczenyi János és Horváth Balázs több éves munkájának köszönhetően műemlék, ráadásul közlekedés szempontjából országos szinten is stratégiai jelentőséggel bír. Állapota mára kritikussá vált, ezért kötelességünk, és nem halogatható tovább az állagmegóvás. Állami támogatást ez ideáig nem kapott rá a város – mondta dr. Horváth Zsolt országgyűlési képviselő, aki hétfőn kérdésként szegezte a viadukt ügyét a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszterhez. Molnár Csaba államtitkár két lehetséges utat lát, hogy központi forráshoz jussunk völgyhidunk felújításához. 2008. október 28. 15:16 Magyar sérülés Afganisztánban Könnyebben sérült meg egy magyart katona egy öngyilkos merénylő robbantásától Puli-Humriban. A helyi rendőrörs ellen végrehajtott merényletben ketten meghaltak, hatan megsebesültek, köztük honfitársunk - tudatta közleményben a Honvédelmi Minisztérium. 2008. október 28. 14:37 Újra kapcsolatot keres Halle Veszprémmel / A hulladékfeldolgozás terén jöhetnek jó ötletek Több mint 18 évvel ezelőtt szakadt meg a kapcsolat Veszprém és régi testvérvárosa, a németországi Halle között. Eva Szabados polgármesterasszony kezdeményezésére, most feléledhet a régi jó barátság. Czaun János alpolgármester szerint a hulladékfeldolgozásban épp jókor jött a minta, hiszen a Királyszetistvánra tervezett depónia működtetése terén még hasznosak lehetnek a jó ötletek. 2008. október 28. 14:07
... 1567 1568 1569 1570 1571 ...
sport
Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.