Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Bújdosó László vizsgálja a HospInvest-listát / Össze is omolhat az egészségügyi ellátás Heves megyében? Tucatnyi gyanakvó orvos kereste fel a közép-dunántúli regionális tisztifőorvost, Bújdosó Lászlót, vizsgálja meg: szerepel-e a neve azoké között, akiket a HospInvest Zrt. november elsejével az egri Markhot Ferenc Kórház és Rendelőintézet szerződött munkavállalóiként és közreműködőiként tart számon. A doktorok attól tartanak a HospInvest Zrt. a nevükkel visszaélve szerzett működési engedélyt az egri kórházban. Továbbra sincs elegendő orvos. Az egri önkormányzat szerint veszélybe került az ellátás. 2008. október 25. 0:08 Veszprém testvérvárosában járt az államfő / „A magyaroknak kötelessége elmenni szavazni” A romániai választások kérdésébe egy magyar államfő nem avatkozhat be, csak egy tanácsot adhat: a romániai magyarság minél nagyobb számban menjen el szavazni – mondta Sólyom László, utalva a romániai választásokra. A köztársasági elnök pénteken tett látogatást az erdélyi Sepsiszentgyörgyön és Csíszeredán, ahol többek közt az Erdélyi Családszervezetek Szövetségének vezetőivel, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) csíkszeredai karán az államfő a diákokkal és az egyetem vezetőivel, a Székelyföldi Városok Szövetségének tagjaival, öt polgármesterrel és két megyei tanácselnökkel, valamint Tőkés Lászlóval is találkozott. 2008. október 24. 22:41 Balatoni fiúk: A halál árnyékában (hanganyaggal) Bata Ferenc, Ungár József, Turi István, Tolner István, Hatvári Hugó, Kuti Gábor mind balatoni fiúk. Akik még élnek persze már meglett férfiak. Ők voltak a „balatoni fiúk”. Veszprém megyében, itt a Balaton partján volt néhány fiatal, aki hitt abban, hogy a rendszer megváltoztatható. Hittek, mert a felmentő amerikai sereget várták már 1952-ben. Lázadásukat megtorlás követte. Batára és Ungárra akasztófa várt. 18 éves korukban végezték ki őket. Ők a mi Mansfeld Pétereink… 2008. október 24. 19:14 A haza minden előtt / -Brusznyai szobránál emlékezett Veszprém a forradalomra- Szép számú tömeg gyűlt össze csütörtök este a veszprémi Megyeház téren, ahol az önkormányzat tartotta központi megemlékezését az 56-os forradalom és szabadságharc nemzeti ünnepén. Az 52 évvel ezelőtt történteket és annak üzenetét Dr. Papp Lajos szívsebész professzor és a Petőfi Színház művészei hozták el az ünneplő tömegnek. 2008. október 24. 1:15 Józanul elfogadott egység kell / – kevesen, de méltósággal ünnepeltek a fürediek – Balatonfüreden a Kovászna park adott otthont a nemzeti ünnep műsorának. A szónok Simon Károly díszpolgár volt, aki a rendszerváltás utáni első polgármestere volt a városnak. 2008. október 23. 22:15 Megemlékezés az Életfájánál Az 1956-ban történtek meghatározzák a magyar történelmet, a hősökre való emlékezés erkölcsi kötelességünk. Mégis vannak még helyek, ahol nem tartanak semmilyen megemlékezést. Szerencsére egyre kevesebb ezek száma, ettől az évtől pedig Kádárta neve sem szerepel már a listán. 2008. október 23. 20:32 Ludman Sándor Gyulafirátót fia / Spontán gyülekező az ismeretlen katona sírjánál Kisebb emlékező sereg gyűlt össze spontán Gyulafirátóton az alsó temetőben az ismeretlen katona sírjánál, ahogy minden évben, hogy az 56-os forradalom áldozatait gyászolják, és Magyarország szabadságát ünnepeljék. A megemlékezés szónoka, Czaun János, Veszprém alpolgármestere, a részönkormányzat vezetője Nagy Imre szavait hozta el a rátótiaknak. 2008. október 23. 16:14 Pro Comitatu és szakmai díjakat adományozott a megye / Kinek a forradalma 1956? Hagyományokhoz híven kitüntetések sorát adta át a Veszprém Megyei Önkormányzat elnöke, az 56-os forradalom és szabadságharc alkalmából tartott megemlékezésen a Megyeháza Szent István termében csütörtökön délelőtt. Az ünnep fényét emelte továbbá a pápai Petőfi Sándor Gimnázium 10. osztályos tanulóinak műsora. Az ünnepi megyegyűlést Talabér Márta, a megyei önkormányzat alelnöke nyitotta meg emlékező gondolataival. A Megyeházán rendezett megemlékezés az, ahol minden évben együtt ünnepelnek, s gyászolnak Veszprém megye polgármesterei, országgyűlési képviselői, tisztségviselői és intézményeinek vezetői. 2008. október 23. 13:57 "Mennyből az angyal" A Magyar Vidék Országos 56-os Szövetség és az 56-os Szövetség más bajtársi szervezetekkel közösen, 17. alkalommal emlékezett meg a forradalomról a veszprémi rendőrfőkapitányság épületében elhelyezett emléktábla előtt. 2008. október 23. 11:56 56 tanulsága: A bajban csak magunkra számíthatunk / Történelmi visszatekintéssel és fáklyás felvonulással emlékezett Nagyvázsony Első alkalommal tűzték ki a Wittner Máriától kapott, és aláírásával is ellátott nemzeti lobogót Nagyvázsonyban az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére tartott megemlékezésen, október 23 előestéjén. Az eseményen Fábry Szabolcs polgármester mellett, dr. Kahler Frigyes, jogtörténész-bíró, a Bírói Kollégium elnöke és dr. Horváth Zsolt, országgyűlési képviselő emlékeztek a forradalom hőseire. 2008. október 23. 0:34 Készül Veszprém kábítószer stratégiája / Herenden ülésezett az Oktatási Bizottság Többek közt a Veszprém készülő kábítószerügyi stratégiájáról tárgyalt szerdán az Oktatási Bizottság kihelyezett ülésén, melyez ez alkalommal, a porcelán otthonában, Herenden tartottak. Az egyeztető fórumokat követően olyan koncepció születhet az ügyben, mely 2011-ig határozza meg a legfontosabb feladatokat e téren. 2008. október 22. 22:55 Új szalag a várpalotai harckiképzők lobogóján / – a miniszter nem tudott eljönni – Egyéb irányú elfoglaltsága miatt nem tudott részt venni a szerdai várpalotai zászlószalag-adományozási ünnepségen a honvédelmi tárca első embere. Szekeres Imre helyett dr. József Péter jogi szakállamtitkár érkezett a Bakony-aljára, s kötötte fel a miniszter által az ünnep tiszteletére adományozott szalagot. 2008. október 22. 20:58 A politikai hazugság elleni harc napja október 23. / – Navracsics Tibor Szentkirályszabadján mondott beszédet – Nemzeti ünnepünk előestéjén Szentkirályszabadján vendégeskedett a Fidesz Magyar Polgári Szövetség parlamenti frakcióvezetője, dr. Navracsics Tibor. A település református templomában mondott beszédének középpontjában október 23-a üzenete állt. 2008. október 22. 20:18 Méltósággal elmenni / Az értelmes lét értelmes befejezése A világ száz országában több mint nyolcezer hospice működik, Magyarországon körülbelül negyven. A szó jelentése menedékház. Súlyos betegségek végstádiumában levő, elsősorban daganatos betegek humánus, összetett ellátását jelenti, a betegek életminőségének javítását, a testi és lelki szenvedések enyhítését, fizikai és szellemi aktivitásuk támogatását, a hozzátartozók segítését a betegség és gyász viselésében. 2008. október 22. 16:18
... 1569 1570 1571 1572 1573 ...
sport
Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.