vívás

Remekül kezdték az évet a VESC veterán vívói
Nagy érdeklődés mellett rendezték meg a hétvégén a veterán vívók idei első válogatóját a Vasas termében.
Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó kapta a Közmédia Év Embere Díjat
Hivatásában nyújtott kiemelkedő teljesítménye és példaértékű társadalmi felelősségvállalása elismeréseként idén Szilágyi Áron olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardvívó vehette át a Közmédia Év Embere Díjat kedden Budapesten.
A VESC 68 éves szakosztályvezetője legyőzte az olimpiai ezüstérmes vívót
A 68 éves Imreh László legyőzte az az olimpiai ezüstérmes Siklósi Gergelyt a Budapesten rendezett vívó országos bajnokságon.
Vívás: VESC-bronzérem Bajáról
A Veszprémi Egyetemi Sport Club vívója, Szalay Károly harmadik lett a Baján rendezett V. Dr. Pósta Sándor Emlékversenyen.
Ez történt az olimpia ötödik napján – összefoglaló
Nagyszerűen sikerült magyar szempontból a tokiói olimpia szerdai versenynapja, miután Milák Kristóf a papírformát igazolva aranyérmet nyert 200 méter pillangón, a magyar férfi kardcsapat és a cselgáncsozó Tóth Krisztián pedig bronzérmet szerzett. A magyar csapat az ötödik versenynap után így két arannyal, egy ezüsttel és két bronzéremmel áll.
Bronzérmes a magyar férfi kardcsapat
A magyar férfi kardválogatott bronzérmet szerzett a fegyvernem szerdai csapatversenyében a tokiói olimpián. Ebben a számban legutóbb 25 éve, Atlantában végeztek dobogós helyen - a másodikon - a magyarok.
Milák győzhet, éremesély több sportágban is szerdán
Az esélyek alapján erős napjuk lehet a magyaroknak szerdán, amikor 200 méter pillangón döntőt úszik Milák Kristóf, a vívóknál pástra lép a férfi kardcsapat, cselgáncsban pedig tatamira Tóth Krisztián.
Márton Anna negyedik – napi összefoglaló
A kardvívó Szilágyi Áron szombati arany-, és a párbajtőröző Siklósi Gergely vasárnapi ezüstérme után hétfőn Márton Anna a negyedik helyen végzett női kardban a tokiói olimpián.