18°C
18°C

Jól indult a kerékpármaratoni szezon

2012. április 16. 15:04
Az osztrák-magyar határon átnyúló MTB kerékpármaraton szezonnyitó versenyét tartották meg az elmúlt hétvégén Eisenbergben. A VKE Nelson sportolói egy aranyérmet is elhoztak.

A vasárnapi eseményen öten képviselték az egyesületet, a versenyen a teljes osztrák élmezőnyön kívül sok magyar, szlovén, lengyel, olasz, német is indult. Blazsó Marci a 61 kilométeres hosszútávon szerezte meg az abszolút 4. helyet, korcsoportjában pedig a 2. lett, egyben a verseny legjobb magyar kerékpárosa. Tóth András ugyanebben abszolút 13-ként, Bokros Manassé pedig a 16-ként ért célba.

A rövidebb, 31 kilométeres szakaszon két veszprémi hölgy is versengett. Felföldi Viki sérülés miatt feladni kényszerült a versenyt, Albert Kati azonban megszerezte az elsőséget és a dobogó legfelső fokára állhatott.